Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
07
października
piątek
Mirella, Marek, Sergiusz
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Półkolonie z obroną cywilną

Dział obronny Urzędu Gminy Kościan wraz z sołectwami Widziszewa, Szczodrowa i Kawczyna zorganizowali dla młodzieży półkolonie pod hasłem „Wypoczynek inaczej - edukacja i ćwiczenia dla ochrony” z dofinansowaniem z powiatowego programu „Wakacje na sportowo dla dzieci i młodzieży”, a także ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kościanie. Opieki nad dziećmi podczas pięciodniowych półkolonii podjęli się Bożena Szczawik-Musiał, Izabela Kędziora, Wanda Szczepaniak oraz Justyna Mocek, a kierownikiem był Marcin Adamczak. Od 15 do 19 lipca blisko 50 dzieci z gminy wyjeżdżało na wycieczki, podczas których realizowano program sportowo-ochronny. Uczestnicy poznawali walory turystyczne powiatu i okolic, a podczas przejazdów i przerw wysłuchiwała zagadnień z obrony cywilnej i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczestnicy półkolonii zwiedzili m.in. leszczyńską Jednostkę Wojskową i Stadninę Koni w Racocie, uczestniczyli w seansie filmowym, korzystali z atrakcji letniska w Nowym Dębcu, Nenufar Club, Deli Park i Krainy Zabaw. Spotkali się również z Henrykiem Michalskim – Zastępcą Przewodniczącego Rady Gminy Kościan, który wręczył nagrody za udział w zespołowej rywalizacji sprawnościowej (I miejsce przypadło drużynie w składzie Tomasz Pawlik, Filip Zandecki, Szymon Sikora-Tulikowski, II miejsce zajęła drużyna w składzie Maria Żurek, Nicola Ratajczak, Maja Ratajczak, a III: Lenia Kazubowska, Zofia Konieczna, Maja Kazubowska), a także z Andrzejem Przybyłą – Wójtem Gminy Kościan, który wręczył wyróżnienia za udział w konkursach z obrony cywilnej, które otrzymali: Amelia Ratajczak, Zofia Matuszewska, Hanna Cajdler, Daria Zandecka, Maria Szwedek, Amelia Wytyk, Michał Tomaszewski, Kamil Dudkiewicz, Przemysław Szymkowiak i Bruno Szywała.

Organizatorzy dziękują wszystkim podmiotom i osobom, którzy dołożyli starań do prawidłowego przebiegu wakacji dla młodzieży z obroną cywilną.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Październik
2022
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31