Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
21
lipca
niedziela
Andrzej, Wiktor, Daniel
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Piła 2010 - Podwodni wicemistrzowie

     Na pilskim jeziorze Płotki rozegrano w piątek 20 sierpnia 2010 r. Mistrzostwa Wielkopolski Płetwonurków Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach wzięła także udział drużyna z Racotu, w składzie: Piotr Chraplak, Mikołaj Dobraś oraz Damian Sworacki. Płetwonurkowie z całej Wielkopolski rywalizowali drużynowo i indywidualnie z podziałem na strażaków zawodowych i ochotników.

     W mistrzostwach wzięli udział reprezentanci Piły, Poznania, Konina, Kościana, Kalisza, Rawicza, Racotu i Sierakowa. Uczestnicy mistrzostw musieli wykazać się nie lada kondycją i sprawnością, wykonując kolejne zadania wymagające szybkości i precyzji.

     Jako pierwszą rozegrano konkurencję indywidualną, gdzie trzeba było z pomostu celnie rzucić bojką do specjalnej bramki, a następnie dopłynąć i zanurkować na sześć metrów po manekina, doholować go i na koniec opłynąć łódką wszystkie boje ustawione na trasie.

      Na rywalizujące drużyny czekało jeszcze trudniejsze zadanie. Zawodnicy też nurkowali po manekina, a potem musieli zejść pod wodę na głębokość dziewięciu metrów i napompować poduszkę, która wypychała na powierzchnię 25 -kilogramowy ciężar. Na koniec dopłynięcie do mety, co wcale nie było takie proste - pod wodą łatwo przecież zgubić orientację.

     W klasyfikacji drużynowej reprezentantów PSP zwyciężyli nurkowie z Piły. Drugie miejsce zajęła drużyna z Poznania, a trzecie z Konina.

     Spośród strażaków OSP drużynowo najlepsi byli również gospodarze. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Racotu, a na trzecim strażacy z Rawicza.

     Dwie najlepsze drużyny z zawodów, czyli reprezentacje Komendy Powiatowej PSP w Pile i OSP Ratownictwo Wodne w Pile, będą walczyć na początku września w Bornem Sulinowie o mistrzostwo Polski.

     W klasyfikacji indywidualnej, w kategorii PSP zwyciężył asp. Wojciech Kaźmierczak z Kościana. Drugie miejsce wywalczył sobie st. sekc. Przemysław Chodynicki z Piły, a trzecie st. sekc. Robert Andrzejczak z Kalisza.

     W kategorii OSP indywidualnie najlepszy czas miał dh Karol Subdarzewski z Piły. Miejsce drugie zajął dh Piotr Chraplak z Racotu, a trzecie dh Łukasz Pawłowski z Piły.

     Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Multimedia inwestycje
Wszystkie multimedia
Wszystkie multimedia Filmy Galerie zdjęć
Film promocyjny NASZA GMINA ZAWODY SIKAWEK KONNYCH - FOTO ZAWODY SIKAWEK KONNYCH - VIDEO Ocalić od zapomnienia Strażacy GREATMAN TRILOGY 2017 Racot. Tygiel kultur Otwórz się na pomoc SPOTKANIA NOWOROCZNE DOŻYNKI GMINNE JUBILEUSZE OSP ZAWODY SPORTOWO - POŻARNICZE VI Spotkanie plenerowe "Historie drzewami pisane" ĆWICZENIA STRAŻACKO - RATOWNICZE SEKCJA RATOWNICTWA WODNEGO OSP RACOT KLUBY SENIORA ŚWIĘTO POWIATOWE STRAŻAKÓW OTWARTY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" KONKURSY FOTOGRAFICZNE Film LSR Złóż deklaracje dotyczącą źródeł ciepła KOŚCIAN TRIATHLON - galeria DUMA WIELKOPOLSKI FILMOWE PODSUMOWANIA ROKU SZCZEPIMY SIĘ Plener malarsko - rzeźbiarski oczami młodego dziennikarza
Aktualności aktualności
19 lipca 2024 Gmina Kościan z dofinansowaniem na doposażenie OSP
17 lipca 2024 Wyraz współczucia rodzinie i bliskim z powodu śmierci śp. Danieli Mikołajczyk
Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Lipiec
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31