Waleria, Ludwik, Paweł‚

104. rocznica wybuchu Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

We wtorek, 27 grudnia br. na Placu Paderewskiego w Kościanie odbyły się uroczystości z okazji 104. Rocznicy wybuchu Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Okolicznościową wiązankę kwiatów oraz znicz w imieniu mieszkańców gminy złożyli: Jan Szczepaniak – Przewodniczący Rady Gminy Kościan, Mirosław Mądry – Radny Rady Gminy Kościan oraz Łukasz Mikołajczyk Sekretarz Gminy Kościan. Następnie zebrani udali się na plac przy cmentarzu parafialnym gdzie nastąpiło odsłonięcie tablicy, na której zaznaczone zostały groby powstańców.
Przed uroczystościami w mieście gminna delegacja złożyła również kwiaty i znicze pod pomnikami pamięci w Racocie, Starym Luboszu oraz kurzogórskim lasku.