Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
27
kwietnia
sobota
Felicja, Teofil, Zyta
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Zima dla zwierząt

Zima dla zwierząt

Z dnia na dzień odczuwamy coraz niższą temperaturę, nieubłaganie nadchodzi sezon zimowy. W tym trudnym okresie pamiętajmy o naszych zwierzętach domowych oraz o zwierzętach wolno żyjących i dzikich. Zachęcamy do przygotowywania karmników dla ptaków i pozostawiania smakołyków dla zwierząt wolno żyjących. Przedstawiamy Państwu kilka wskazówek i ciekawostek jak pomóc zwierzętom przetrwać tę szczególną zimową porę roku.

Pamiętaj aby:

  1. Zapewnić swojemu psu ocieploną budę poprzez wyłożenie jej elementów wojłokiem lub kocem oraz zakrycie wejścia od góry uchylną klapką.
  2. Zwolnić zwierzę z łańcucha podczas silnych mrozów. Brak ruchu u psa to podstawowy czynnik wychłodzenia organizmu psa.
  3. Podawać ocieploną wodę do picia.
  4. Zapewnić karmę 2 razy dziennie.
  5. Zabrać psa krótkowłosego do domu, a w przypadku wyjątkowych spadków temperatury wszystkie psy.
  6. Pamiętaj, że koty wolno bytujące w miejscowościach są naturalnym sprzymierzeńcem człowieka w walce z gryzoniami - zapewnić im wejście do piwnicznych korytarzy w trudnym okresie zimowym. W miarę możliwości wystawiaj pojemniki z karmą suchą i mokrą.
  7. U ptaków zachodzi bardzo szybka przemiana materii - sukcesywnie je dokarmiaj w stałych miejscach nie zapominając o systematyczności. Pamiętaj, że ptaki bardzo szybko przyzwyczają się do „jadłodajni” i będą przybywały regularnie.
  8. Należy pamiętać, że zwierzęta leśne można dokarmiać tylko w porozumieniu z leśniczym lub przedstawicielem koła łowieckiego. Osoby takie wskażą miejsca, gdzie można wyłożyć karmę. Trzeba zwrócić uwagę również na rodzaj dostarczanego pożywienia, ponieważ podanie niewłaściwej karmy może spowodować u zwierząt choroby, osłabienie organizmu, a nawet śmierć.
  9. Dokarmianie wiewiórek to kolejna rzecz, jaką możemy zrobić z myślą o pomocy zwierzętom leśnym. Szczególnie pod koniec zimy, kiedy zaczyna się ich okres rozrodczy i potrzebują dużo sił na podtrzymanie gatunku. Można im podawać: orzechy (włoskie i laskowe), nasiona słonecznika, ziarna kukurydzy, kasztany, rodzynki, jabłka, marchew, cukinię, nasiona grabu.
Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Kwiecień
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30