Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
15
sierpnia
sobota
Maria, Napoleon, Stefan
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Gminne podsumowanie roku w Oborzyskach

W dniu 10 stycznia po raz dwudziesty drugi na zaproszenie Wójta Gminy Kościan i Przewodniczącego Rady Gminy do Hali Sportowej w Starych Oborzyskach przybyło ponad 300 osób na coroczne Spotkanie Noworoczne. Wśród gości byli parlamentarzyści, Starosta, Burmistrzowie i Przewodniczący Rad sąsiednich gmin, radni wojewódzcy, gminni i powiatowi, laureaci tytułu „Zasłużony dla Gminy Kościan”, przedstawiciele lokalnych instytucji, dyrektorzy i kierownicy jednostek, przedsiębiorcy i prezesi firm współpracujących z Gminą Kościan, przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, klubów sportowych, klubów seniora, kół gospodyń wiejskich, sołtysi, rolnicy oraz przyjaciele Gminy. Po oficjalnym powitaniu gości przez Jana Szczepaniaka - Przewodniczącego Rady Gminy, zebrani mieli okazję zapoznać się z kilkunastominutowym filmem prezentującym miniony rok pod względem inwestycji i wydarzeń w Gminie Kościan. Osiągnięcia Gminy oraz ambitne plany na ten rok omówił w swoim wystąpieniu – Wójt Andrzej Przybyła.

GALERIA


Podczas spotkania wręczono wyróżnienia i podziękowania. Wśród wyróżnionych znaleźli się Gabriela Itkowiak za brawurowy występ w „Szansie na Sukces”, Monika Kościańska za znaczący rozwój Spółdzielni „Bon Appetit” oraz Alfred Kołodziej za 27 lat kierowania klubem piłkarskim „Rywal-Ewmar” Kurza Góra. Wręczono także roczne stypendia sportowe utalentowanym młodym karatekom: Aleksandrowi Opasowi i Magdalenie Godlewskiej. Podsumowano Turniej Sołectw Gminy Kościan w roku 2019. Rywalizację sportowo-rekreacyjną poszczególnych wsi wygrało sołectwo Racot, wyprzedzając Darnowo i Katarzynin. Medal za zasługi dla łowiectwa odebrał Wójt Gminy Kościan – Andrzej Przybyła.

Dla gości gminnego spotkania wielkie światowe przeboje pięknie zaśpiewała Pani Katarzyna Zawada. Spotkanie Noworoczne w Starych Oborzyskach zakończyła biesiada przygotowana przez Spółdzielnię „Bon Appetit” ze Starych Oborzysk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Spotkania Noworocznego: dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół w Starych Oborzyskach, pracownikom Urzędu Gminy Kościan, twórcom dekoracji, operatorowi świateł i dźwięku – firmie VEGA, a także Kołu Łowieckiemu „Knieja” za ufundowanie dziczyzny na poczęstunek dla gości. (md)


Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Sierpień
2020
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31