Felicja, Teofil, Zyta

Śniadanie Daje Moc

Kolejny raz Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu przystąpiła do ogólnopolskiej akcji propagującej zdrowe odżywianie. Tym razem wszystkie dzieci z klas I – III zgromadziły się na sali gimnastycznej, by przygotować wspólne śniadanie. Zanim to nastąpiło od września realizowane były w klasach Misje Śniadaniowe mające na celu poznanie 12 zasad zdrowego żywienia. Misjom towarzyszyli strażnicy zdrowia, kosmiczni agenci – Tola i Maks oraz Wszystkojad, który przybył ze swojej Planety, aby zjadać wszystko co możliwe. Dlatego dzieci poznając zasady uczyły ich również Wszystkojada. Wielką Galę rozpoczęła pani dyrektor Iwona Gaertig witając przybyłych gości: Wójta Gminy Kościan pana Andrzeja Przybyłę, radnego Gminy Kościan pana Henryka Michalskiego, dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Kościan panią Katarzynę Wopińską, sołtys wsi Stary Lubosz panią Ewę Piotrowicz, sołtysa wsi Nowy Lubosz pana Tadeusza Andrzejewskiego, przewodniczącą Rady Rodziców panią Magdalenę Czeszak, pielęgniarkę panią Izabelę Lewandowską.  Po powitaniu 12 zespołów rozpoczęło przygotowywanie śniadania. Pomagali również rodzice, którzy doradzali w dekoracji kanapek i czuwali nad bezpieczeństwem.
W drugiej części Gali każdy zespół wykonał plakat do jednej wybranej zasady, a zaproszeni goście wpisali hasła zachęcające do stosowania zasad w życiu codziennym. Następnie wójt pan Andrzej Przybyła rozpoczął wspólne śniadanie życząc wszystkim Smacznego! Było pysznie, kolorowo i wesoło. Na koniec młodzi kucharze ruszyli na szkolne korytarze i częstowali kanapkami swoich starszych kolegów. Nad całością imprezy czuwała koordynator pani Iwona Bakalarska. Plakaty zostały rozwieszone na szkolnym korytarzu, aby wszystkim przypominać o zdrowym odżywianiu.