Felicja, Teofil, Zyta

Oświetlenie uliczne

Już wkrótce Gmina Kościan ogłosi przetarg na budowę oświetlenia ulicznego w trzech naszych miejscowościach. Mamy już gotowe projekty na realizację tego zadania w Widziszewie przy ścieżce pieszo-rowerowej w ulicy Kościańskiej od przejazdu kolejowego w kierunku Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej, a także przy drodze powiatowej w Czarkowie od ul. Śmigielskiej oraz na ulicy Sołeckiej w Bonikowie. Zainstalowanie tego oświetlenia z pewnością poprawi bezpieczeństwo wzdłuż tych ciągów komunikacyjnych. Koszt tych inwestycji zostanie wsparty środkami z funduszy sołeckich Widziszewa, Czarkowa i Bonikowa. Gmina Kościan zabezpieczyła na ten cel kwotę w wysokości 215.000 zł.