Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
03
lipca
piątek
Anatol, Jacek, Tomasz
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Oświatowe kadencje w Gminie Kościan

30 lat samorządu Gminy Kościan to wiele działań, które uczyniły nasze codzienne życie łatwiejszym, przyjemniejszym, atrakcyjniejszym. To odwaga i mądrość radnych, a przede wszystkim włodarzy gminy w podejmowaniu ważnych i trudnych decyzji. Niejedna z nich dotyczyła gminnej bazy oświatowej.

Po odrodzeniu samorządu na początku lat dziewięćdziesiątych szkoły pozostawały poza nadzorem gminy. Wiele budynków szkolnych pamiętało jeszcze zamierzchłe czasy. Wymagały modernizacji i dostosowania do nowych wymogów. Nie było też zaplecza sportowego, a zajęcia wychowania fizycznego odbywały się na korytarzach lub w terenie.

Po przejęciu szkół w 1995 roku samorząd Gminy Kościan przez niemal trzy kadencje tworzył nowoczesną bazę oświatową. Wybudowano dwa nowe obiekty gimnazjalne oraz przebudowano i wyremontowano budynki szkół podstawowych, które dodatkowo zostały wyposażone w zaplecza sportowe poprzez budowę dwóch nowoczesnych hal sportowych i czterech sal gimnastycznych. Zainwestowano również w przedszkola, boiska sportowe i place zabaw.

Dzisiaj w Gminie Kościan po reformie funkcjonują cztery zespoły szkół z trzema filiami. Mamy ponadto bardzo dobrą kadrę pedagogiczną, dzięki której nasze dzieci i młodzież mogą zgłębiać wiedzę i rozszerzać swoje horyzonty. Dziś w naszych szkołach zatrudnienie znajduje 177 nauczycieli oraz 75 pracowników administracji i obsługi, a wydatki na oświatę od wielu lat zajmują najwyższą pozycję w budżecie gminnym.


Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Lipiec
2020
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31