października
Juliana, łukasza, Bogumiła

Informacja dla pacjentów ośrodka zdrowia w Turwi

Z inicjatywy Wójta Gminy Kościan Andrzeja Przybyły doszło do spotkania w Turwi z zainteresowanymi pacjentami tamtejszego ośrodka zdrowia w związku z zawieszeniem praktyki przez lekarza rodzinnego Ryszarda Cebrowskiego. Na spotkanie przybyli też przedstawiciele samorządu Gminy Krzywiń i Gminy Czempiń. Z zaproszenia nie skorzystał przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia. Z informacji przedstawionych na spotkaniu wynika, że obecnie nie ma zainteresowanych lekarzy, którzy mogliby przejąć prowadzenie tej przychodni. Pacjentom proponuje się przepisanie do lekarzy rodzinnych w Krzywiniu (doktor Katarzyna Szczepaniak, NZOZ KAMED, tel. 65 511 77 23), ewentualnie w Czempiniu.