Maria, Marcelina, Marzena

Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”

W dniu 9 września 2018r. podczas Dożynek Powiatowo – Gminnych wieńce dożynkowe przygotowało i zaprezentowało 35 sołectw z terenu Gminy Kościan. Komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Kościan oceniła wieńce kierując się następującymi kryteriami: sposób wykonania (użycie materiałów związanych ze świętem plonów jak kłosy, ziarna, warzywa i owoce), wygląd zewnętrzny (walory estetyczne, technika wykonania oraz kompozycja) oraz bogactwo użycia elementów.

Po dokładnym i skrupulatnym obejrzeniu wszystkich wieńców komisja postanowiła:

Przyznać III miejsce oraz nagrodę w wysokości 200 złotych sołectwu Kokorzyn, II miejsce sołectwu Katarzynin (nagroda 300 zł). Natomiast I miejsce oraz nagrodę w wysokości 500 zł przyznano sołectwu Wyskoć.

Wójt Gminy Kościan bardzo serdecznie dziękuje mieszkańcom Gminy Kościan, którzy zaangażowali się w pracę podczas przygotowywania wieńców dożynkowych. Dziękuję za poświęcony czas, pomysłowość i cierpliwość, gdyż w każdym z przygotowanych i zaprezentowanych wieńców udało się dostrzec tzw. „duszę artysty”