Felicja, Teofil, Zyta

Etap gminny konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

W dniu 01.03.2024 w budynku Urzędu Gminy Kościan odbył się gminny etap XXIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" pod hasłem "Ssaki Polski" na rok szkolny 2023/2024. Rywalizacja była zacięta, ale nasze uczennice pokazały prawdziwy talent i zaangażowanie!

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Gminy Kościan w Starych Oborzyskach w składzie: Julia Kozłowska, Natalia Apolinarska oraz Wiktoria Dudziak, zdobywając imponujące 57 punktów! Ale to nie koniec sukcesów - o zaledwie jeden punkt mniej, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Gminy Kościan w Racocie w składzie: Julia Dobraś, Maja Grypczyńska oraz Martyna Wierzba.

Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym uczennicom świetnych wyników! Teraz trzymamy kciuki, ponieważ spośród wszystkich drużyn z województwa wielkopolskiego, najlepsze zostaną wybrane na etap wojewódzki. Obydwie drużyny z Gminy Kościan mają szansę na awans!