Józef, Bogdan, Marek

Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Zbliża się zima, czas, w którym  szczególną opieką należy otoczyć osoby, które z różnych względów często niezależnych od siebie, nie są w stanie zapewnić  sobie bezpiecznych warunków egzystencji.

Zbliżający się czas to trudny okres szczególnie dla osób bezdomnych, samotnych, niepełnosprawnych oraz żyjących w ubóstwie i niedostatku. Zabezpieczenie tym osobom podstawowych potrzeb, takich jak: ciepłe ubranie, ciepły posiłek, schronienie jest w tym okresie rzeczą najważniejszą.

W okresie zimowym grupami szczególnie wrażliwymi są osoby samotnie mieszkające, starsze, niesamodzielne, niepełnosprawne, bezdomne.

W związku z powyższym zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o współpracę z pracownikami socjalnymi i szczególne zwrócenie w tym czasie uwagi na mieszkańców Waszych miejscowości którzy, aby przetrwać bezpiecznie okres zimowy potrzebują pomocy innych osób.

W razie  niepokojących sygnałów proszę o kontakt z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie.

Telefon:

65 512 35 43