Waleria, Ludwik, Paweł‚

Gminne stypendystki Chłapowskiego

Cztery uczennice z Gminy Kościan zostały docenione w tym roku przez kapitułę Stowarzyszenia Oświatowego im. Dezyderego Chłapowskiego. Wyróżnione dziewczęta kształcą się w kościańskim Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga. Stypendia oświatowe otrzymały:
- Patrycja Kozłowska, trzecioklasistka, grająca na co dzień na skrzypcach w kapeli dudziarskiej „Sokoły”, działającej przy Kościańskim Ośrodku Kultury. Jest humanistką. Interesuje ją świat antyczny. Uczestniczyła w olimpiadzie wiedzy o świecie antycznym. Po ukończeniu liceum chciałaby studiować archeologię.
- Weronika Kośmider, która jest uczennicą klasy drugiej o profilu biologiczno-chemicznym. W kręgu jej zainteresowań jest biologia, ekologia i śpiew. Uczestniczyła w olimpiadzie biologicznej. W przyszłości chciałaby studiować na Akademii Medycznej.
- Wiktoria Rataj jest pierwszoklasistką. Interesuje się muzyką, teatrem i językami obcymi. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. ks. dra Józefa Surzyńskiego w Kościanie. Brała udział w ogólnopolskim konkursie języka polskiego, zdobyła wyróżnienie w konkursie języka niemieckiego i konkursach recytatorskich. Oprócz tego rywalizuje także z powodzeniem w dwuboju klasycznym.

Laureatką nagrody Stowarzyszenia Oświatowego im. Dezyderego Chłapowskiego w Kościanie została Stanisława Jankiewicz, która w tym roku rozpoczęła naukę w „Kolbergu”. Interesuje się sportem, fotografią, naukami przyrodniczymi i teologią.

Wyróżnionym dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy realizacji życiowych planów.