Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
26
maja
wtorek
Filip, Paulina, Marianna
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Dzień Języków Obcych

27 listopada w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach po raz kolejny odbyły się obcho-dy Dnia Języków Obcych. Uczniowie wzięli udział w kilku kategoriach konkursowych, które sprawdzały ich wiedzę na temat krajów europejskich oraz umiejętności językowe.

Na wstępie klasa 4a zaprezentowała Rosję, uczniowie w pięknych, wykonanych z pomocą rodziców strojach zaprezentowali podstawowe zwroty, taniec rosyjski oraz plakat i wystawę. Następnie klasy 5 i 6 wykonali piosenki w języku angielskim. Wszystkie klasy włożyły w przygotowania mnóstwo wysiłku i zaangażowania. W tej kategorii oprócz śpiewu mogliśmy podziwiać taniec indywidualny, wspaniałą choreografię klas oraz niezwykłe przebrania.

Po krótkiej przerwie klasy 7 i 8 zaprezentowała w języku obcym wylosowane wcześniej sceny ze znanych bajek. Uczniowie wykazali się tutaj niezwykłą kreatywnością i dużymi umiejętno-ściami aktorskimi.
Uwieńczeniem obchodów była wystawa plakatów z informacjami oraz budowli 3D charakte-rystycznych dla wylosowanych państw.
Nagrody główne, wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia ufundowała Rada Rodziców.

Klasa 6b, za zajęcie I miejsca wyjedzie na łyżwy natomiast klasa 6a, która uplasowała się na miejscu II, będzie miała możliwość relaksu na kościańskim basenie.

III miejsce i pyszną pizzę wygrała klasa 8a. Klasa 4a oraz 8b otrzymały wyróżnienie i pyszne batoniki. Wszystkie klasy zostały obdarowane ptasim mleczkiem.

Należy wspomnieć, że wszystkie klasy zaprezentowały wspaniałe umiejętności językowe i organizacyjne, a różnice punktowe klas były bardzo niewielkie. Choć nauka języków obcych nie wszystkim przychodzi z łatwością, to na pewno większość uczniów dzięki tego typu za-bawie zauważa konieczność ciągłego doskonalenia w zakresie kompetencji językowych. A za rok na pewno po raz kolejny spotkamy się na sali gimnastycznej podczas Dnia Języków Ob-cych, ponieważ dzień ten już na stałe wpisał się w kalendarz naszych imprez szkolnych, a po-ziom kreatywności i zaangażowania jest z roku na rok coraz wyższy.
Dziękujemy uczniom za 100 procent oddania.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Maj
2020
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31