Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
15
grudnia
niedziela
Nina, Celina, Walerian
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

75-lecie Ligi Obrony Kraju

Dnia 28 lipca 2019 roku na strzelnicy LOK w Kościanie odbyły się zawody strzeleckie z okazji 75-lecia Ligi Obrony Kraju.

Z okazji jubileuszu 75-lecia Ligi Obrony Kraju dla wszystkich uczestników zawodów przygotowane zostały okolicznościowe koszulki. Koszulki zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie, Urząd Miasta Kościana oraz Gminę Kościan, a wykonała je agencja reklamowa BAW. Dodatkowo zawodnicy mogli w czasie zawodów poczęstować się pyszną grochówką.

W zawodach strzeleckich zawodnicy oddawali po 10 strzałów z karabinków sportowych kbks na odległość 50 metrów, z czego 7 najlepszych strzałów było liczonych do klasyfikacji. Po części eliminacyjnej 10 najlepszych strzelców w obu kategoriach przeszło do finału, w którym oddawali kolejne 5 strzałów, z czego 3 najlepsze były doliczane do wyniku z eliminacji. Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami, a pierwsze 3 osoby w obu kategoriach otrzymały dodatkowo puchary i drobne nagrody rzeczowe.

W podsumowaniu zawodów udział wzięli zaproszeni Goście, którzy współpracują z naszym stowarzyszeniem oraz wspierają jego działalność:

- Michał Jurga – Radny Rady Powiatu i Członek Zarządu Powiatu Kościańskiego

- Piotr Ruszkiewicz - Burmistrza Miasta Kościana

- Maciej Zielonka - Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana

- Mirosław Duda – Zastępca Wójta Gminy Kościan

- ppłk(r) Bogdan Mrowiec - Dyrektor Biura Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Poznaniu,

- Jerzy Kramm – I Starszy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Kościanie

- Piotr Nawrot – Członek Zarządu Stowarzyszenia im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej

- Henryk Michalczak - Prezes Klubu Żołnierza Rezerwy LOK w Kościanie

- Mateusz Przybyła - Prezes Klubu Płetwonurków TRITON Kościan

- a także członkowie LOK Kościan, pełniący funkcje sędziów w zawodach strzeleckich: Maria Matuszewska, Monika Gumna, Monika Kowalczak, Czesław Dodat, Jerzy Wiśniewski, Marek Ratajski.

Przed podsumowaniem zawodów strzeleckich odbyły się podziękowania i gratulacje.

Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Kościanie Robert Sekuła odebrał pamiątkowy grawerton oraz list gratulacyjny z rąk Radnego Rady Powiatu i Członka Zarządu Powiatu Kościańskiego Michała Jurgi, Burmistrza Miasta Kościana Piotra Ruszkiewicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana Macieja Zielonki oraz Zastępcy Wójta Gminy Kościan Mirosława Dudy.

W podziękowaniu za dotychczas pełną zaangażowania pracę dla dobra społeczności lokalnej i zasługi dla Ligi Obrony Kraju ppłk(r) Bogdan Mrowiec Dyrektor Biura Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Poznaniu w asyście mgr Roberta Sekuły Prezesa Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Kościanie wręczył pamiątkowe medale 75-lecia LOK.

Na wniosek Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Kościanie Prezes Ligi Obrony Kraju płk (r) mgr Jerzy Salamucha na podstawie Uchwały Rady Krajowej Ligi Obrony Kraju nr 26/2018 z dnia 14.12.2018r. uhonorował Medalem 75-lecia Ligi Obrony Kraju „Za Zasługi”:

- Michał Jurga – Radny Rady Powiatu i Członek Zarządu Powiatu Kościańskiego

- Piotr Ruszkiewicz - Burmistrza Miasta Kościana

- Maciej Zielonka - Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana

- Mirosław Duda – Zastępca Wójta Gminy Kościan

- Henryk Michalczak - Prezes Klubu Żołnierza Rezerwy LOK w Kościanie

- Jerzy Wiśniewski – Wiceprezes Zarządu Powiatowego LOK w Kościanie

Ponadto z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 20-lecia powstania Klubu Płetwonurków TRITON Kościan medal z okazji 75-lecia Ligi Obrony Kraju „Za Zasługi” otrzymał Mateusz Przybyła – Prezes Klubu Płetwonurków TRITON Kościan.

 

W zmaganiach strzeleckich najlepsi wykazali się:

- w kategorii Senior:

1. MARKIEWICZ Jagoda – 87 pkt

2. KUCIAK Jerzy – 86 pkt

3. FRĄK Przemek - 85

4. JAGODZIŃSKI Rafał – 84 pkt

5. BOGUŚ Tomek – 84 pkt

6. KUCIAK Dariusz – 83 pkt

7. PUZYREWICZ Rafał – 82 pkt

8. NAGLIK Łukasz – 80 pkt

9. GUMNA Monika – 79 pkt

10. SZATKOWSKI Radosław – 75 pkt

 

- w kategorii Junior:

1. MARCINOWSKA Hanna - 76 pkt

2. PUZYREWICZ Olga - 74 pkt

3. KRAWCZYK Patryk - 74 pkt

4. GNIADEK Sara - 67 pkt

5. WESOŁEK Michał - 67 pkt

6. NASKRĘT Sebastian - 59 pkt

7. OLEJNIK Wojciech - 33 pkt

8. WESOŁEK Monika - 14 pkt

9. KONOPKA Hubert - 13 pkt

Zawody zostały współfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Kościanie, Urzędu Miasta Kościana oraz Gminy Kościan. Po zakończeniu zawodów Goście zostali zaproszeni na wspólny obiad, podczas którego nie zabrakło grochówki i grilla, a na osłodę przygotowany został pyszny, jubileuszowy tort.

Niespodzianką dla zaproszonych Gości było oficjalne otwarcie biura Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Kościanie. W tym jubileuszowym roku 75-lecia LOK historycznego wydarzenia, jakim było symboliczne przecięcie wstęgi biura dokonali:

Robert Sekuła – Prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Kościanie, ppłk(r) Bogdan Mrowiec - Dyrektor Biura Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Poznaniu, Piotr Ruszkiewicz - Burmistrza Miasta Kościana.

Szczególne podziękowania należą się Członkom LOK Kościan w składzie: Monika Gumna, Monika Kowalczak, Piotr Marcinowski, Paweł Pentek, Grzegorz Ratajczak oraz Tomasz Ciszewski, za pomoc i wkład pracy wniesiony w przygotowanie imprezy oraz remont biura Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Kościanie. Bez wsparcia tych osób przygotowanie wydarzenia na tak wysokim poziomie z pewnością nie było by możliwe.

Robert Sekuła
Prezes Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Kościanie

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Grudzień
2019
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31