Maria, Marcelina, Marzena

Dzielili się opłatkiem

Klub Seniora w Starym Luboszu zorganizował spotkanie opłatkowe dla swoich członków. Prezes Klubu - Bronisława Skrzypczak powitała zaproszonych gości i klubowiczów. W spotkaniu wzięli udział również zaproszeni goście: przedstawicielka Posła na Sejm RP Wojciecha Ziemniaka, władze samorządowe powiatu reprezentował  – Andrzej Jęcz – starosta kościański. Natomiast z samorządu Gminy Kościan uczestniczyli – Jan Szczepaniak - Przewodniczacy Rady Gminy, Andrzej Przybyła - Zastępca Wójta Gminy oraz Bożena Szczawik - Musiał - inspektor ds. obronnych i obrony cywilnej. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie reprezentowali:  Bożena Lewińska – Kierownik, Iwona Popiel i Kamila Kuczyńska – pracownicy GOPS. W spotkaniu wzięli udział również Ksiądz Stanisław Tokarski, Stanisław Sikora – Radny Rady Gminy Kościan, a zarazem sołtys wsi oraz Iwona Gaertig – dyrektor szkoły.

Ksiądz Stanisław Tokarski wygłosił słowo boże przed dzieleniem się opłatkiem oraz złożył zebranym szczególne życzenia świąteczno – noworoczne. Dalej życzenia składali: Starosta Kościański, przedstawicielka Posła na Sejm RP, Przewodniczący  Rady Gminy Kościan, Dyrektor miejscowej Szkoły Podstawowej oraz sołtys wsi.

Przy poczęstunku zebrani rozmawiali o sprawach dnia codziennego, omawiali tradycje świąteczne. Ponadto Klubowicze otrzymali od obecnego na spotkaniu gwiazdora paczki. (b.sz-m)