Aniela, Sykstus, Joanna

Budynek szatniowy w Starych Oborzyskach

Rozstrzygnięty został przetarg na budowę budynku zaplecza szatniowo-socjalnego przy boiskach sportowych w Starych Oborzyskach, w którym znajdować się będą szatnie sportowe wraz z natryskami, pomieszczenie dla sędziów, pomieszczenie klubowe, magazyn sprzętu sportowego i ogólnodostępne toalety, a na piętrze przestrzeń dla osób towarzyszących z toaletami i aneksem kuchennym oraz taras zewnętrzny. Obiekt będzie pełnił rolę zaplecza na potrzeby treningów i rozgrywek piłkarskich. Pomieszczenia na piętrze będą mogły służyć także jako miejsce spotkań klubowych i wiejskich. Powierzchnia zabudowy będzie wynosić 289,5 m2, powierzchnia użytkowa - 354,5 m2, a kubatura budynku - 1845 m3. Budynek wyposażony zostanie w instalacje: wodociągową, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania z własnego źródła w postaci pompy ciepła typu powietrze-woda, a także wentylacji mechanicznej, elektryczną, teletechniczną, odgromową oraz oświetlenie zewnętrzne.

Na realizację tego zadania podpisana została umowa z firmą PB BUDOMONT Sp. z o.o. z Kościana, która zadanie wykona za zaoferowaną kwotę 2.936.808,28 zł. Budowa obiektu potrwa pół roku. Na to zadanie Gmina Kościan pozyskała 120.000 zł z marszałkowskiego programu „Szatnia na medal”. Gmina złożyła także wniosek do Ministerstwa Sportu na dofinansowanie 1/3 kosztów tej inwestycji z rządowego programu wsparcia budowy infrastruktury sportowej. Wniosek przeszedł wstępną selekcję i został wybrany do kolejnego etapu oceny. Dodatkowo na budowanym obiekcie zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne o mocy 12,5 kW wraz z magazynem energii. Jest to niezależne zadanie, na które samorząd gminny złożył wniosek o wsparcie ze środków unijnych w ramach Lokalnej Grupy Działania „Gościnna Wielkopolska” w Pępowie w wysokości 2/3 kosztów instalacji OZE. (md)