Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Samochód dla strażaków z Gryżyny

W sobotę, 15 stycznia br. miało miejsce uroczyste przekazanie wozu bojowego GCBA MAN dla OSP Gryżyna, którego pozyskano z JRG Kościan. Kościańscy strażacy zawodowi pod koniec zeszłego roku otrzymali nowy samochód bojowy, którego zakup został dofinansowany ze środków Gminy Kościan w kwocie 105.000 zł. Przekazanie wozów strażackich dla Gryżyny i Żelazna odbyło się w obecności posła Jana Dziedziczaka, komendantów wojewódzkiego i powiatowego PSP, władz powiatu kościańskiego, włodarzy Gminy Kościan i Gminy Krzywiń oraz strażaków ochotników. Przypomnijmy również, że Gmina Kościan w ubiegłym roku na potrzeby modernizacji siedziby PSP w Kościanie przekazała także kwotę 25.000 zł.

Jednostka OSP Gryżyna od roku 1997 działa w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego i obsługuje około 60 zdarzeń rocznie. Pozyskany samochód wzmocni siłę bojową i usprawni działanie w akcjach oraz ćwiczeniach wraz z dotychczasowym wysłużonym wozem bojowym marki Mercedes.