Adolf, Leon, Tymon

Zapraszamy do Nowego Dębca

Wakacje czas zacząć! Zapraszamy wszystkich spragnionych wypoczynku i aktywnego spędzenia czasu wolnego do Nowego Dębca. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji jak zwykle przygotował kąpielisko do sezonu, zatrudnił ratowników, zadbał o porządek i bezpieczeństwo letników oraz zaplanował szereg imprez sportowo-kulturalnych. 10 lipca odbędzie się Plaża Dębiec Festiwal z tradycyjnym Biegiem Romantycznym Parami. Impreza będzie miała dodatkowo wydźwięk charytatywny. 25 lipca odbędą się kolejne Zawody Pływackie, a po wakacjach 12 września - Kościan Triathlon w Nowym Dębcu. Ośrodek wypoczynkowy wzbogaci się ponadto o nową promenadę nad jeziorem (z ławeczkami i oświetleniem) od plaży głównej do „starej” plaży Chemik, boisko do minikoszykówki oraz skrzynki depozytowe do dyspozycji wypoczywających. Woda, podobnie jak w ostatnich latach jest przebadana przez SANEPID, ma bardzo dobre parametry i jest przydatna do kąpieli. Szczegółowe informacje o kąpielisku można śledzić na stronie: https://sk.gis.gov.pl/index.php/kapielisko/155 O wszystkich imprezach i wydarzeniach w Nowym Dębcu będziemy informować na gminnej stronie internetowej i portalach społecznościowych.

Zdjęcia Piotr Nędzewicz