Józef, Bogdan, Marek

KGW Nowe Oborzyska i KGW Kokorzyn wśród kulinarnych liderek w powiecie

W sobotę, 2 lipca na terenie Stadniny Koni w Racocie odbyła się Kulinarna Bitwa Regionów organizowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. O miano mistrzów gotowania rywalizowały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu kościańskiego. Zgodnie z regulaminem konkursu grupy przygotowywały tradycyjne, wielkopolskie potrawy.

Celem konkursu „Kulinarna Bitwa Regionów” jest m.in. promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych.

Najlepszą potrawę przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Olszewianki” (gm. Śmigiel). Drugie miejsce wywalczyły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Nowych Oborzysk. Na trzecim miejscu znalazły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kokorzynianki”.

Serdecznie gratulujemy!