Aleks, Grzegorz, Aleksander

Najpiękniejsze wieńce dożynkowe

Podczas dożynek powiatowo - gminnych w Racocie delegacje 35 z 37 sołectw przygotowały przepiękne wieńce dozynkowe. Komisja w składzie: Mirosław Duda – Zastępca Wójta Gminy Kościan, Rafał Rosolski – kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” oraz Hanna Grabus  - Kierownik Biura Promocji i Informacji Starsotwa Powiatowego dokonała trudnej oceny wieńcy pod kątem wyglądu, sposobu wykonania oraz bogactwa użytych elementów i ustaliła werdykt, wybierając spośród wszystkich wspaniałych kompozycji te, które najbardziej wpisywały się w kanony przygotowywania wieńcy dożynkowych. Zgodnie z sugestiami mieszkańców w tym roku poraz pierwszy przyznano nagrody w dwóch kategoriach tj. wieńce tradycyjne i wieńce bądź kompozycje nowoczesne.

Za najpiękniejszy wieniec w kategorii wieńcy tradycyjnych uznano wieniec z Witkówek. Na kolejnych miejscach znalazły się wieńce z Darnowa i Kurowa. W kategorii kompozycji nowoczesnej wygrał wieniec ze Starych Oborzysk, tuż za nimi miejsce na podium zajęły sołectwa Katarzynin oraz Januszewo. Sołectwa odebrały nagrody finansowe Wójta Gminy Kościan w wysokościach odpowiednio 1000 zł, 600 zł oraz 400 zł w poszczególnych kategoriach.

Serdecznie gratulujemy pomysłów i zdolności manualnych wszystkim sołectwom.