Marek, Jarosław, Wasyl

„Wszystkie śmieci są NASZE!” – podsumowanie akcji

Wójt Gminy Kościan składa podziękowania wszystkim czynnie zaangażowanym w finale ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata, która odbywała się w dniach od 16 do 18 września pod hasłem ”Wszystkie śmieci są NASZE!”. Akcja ta posiada już swoją długoletnią tradycję i prowadzona jest pod auspicjami Fundacji „Nasza Ziemia” w Warszawie. Cieszymy się, że i w tym roku do czynnego udziału w porządkowaniu naszej „Małej Ojczyzny” odpowiedziały wszystkie szkoły prowadzone przez Gminę Kościan i niektóre sołectwa. Uczniowie szkół i mieszkańcy sołectw posprzątali okolice szkół, pasy zieleni przydrożnej i ścieżki pieszo-rowerowe. Zebrano łącznie ponad 260 kg odpadów, które zostały przekazane we właściwe dla nich miejsce, tj. na składowisko odpadów.

Wspólnie zadbajmy o porządek w naszych miejscowościach. Gdy widzimy podrzuty odpadów – reagujmy! Gdy znajdujemy rozrzucone śmieci – podnieśmy je i wyrzućmy je we właściwym miejscu. Zacznijmy porządkowanie naszej planety od własnego otoczenia i zmiany naszej postawy wobec wyzwań w zakresie ekologii. (ms)