Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
04
lutego
sobota
Weronika, Mariusz, Andrzej
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Wyróżnienia dla sportowców

Decyzją Wójta Gminy Kościan roczne stypendia sportowe na rok 2023 przyznane zostały trzem sportowcom, a kolejne trzy osoby otrzymają nagrody sportowe. Stypendia sportowe otrzymali karateka Aleksander Opas, lekkoatleta Daniel Bosy oraz trójboistka Karina Pieśniak. Nagrody sportowe otrzymali młodzi reprezentanci sportów motorowych: żużlowiec Olivier Buszkiewicz i jeżdżący na pit-bikach Franciszek Pryfer, a także młody i zdolny piłkarz – Alan Szkudlarek. Specjalne wyróznienie przyznano również Pani Olenie Chekhowych.

Aleksander Opas trenuje we Wrocławskim Klubie Sportów Azjatyckich „Budokan” sekcja Astromal Leszno. jest członkiem Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate, uczestniczył w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim WKF w Pradze, zajął XI miejsce w Mistrzostwach Świata Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim WKF w tureckim Konya, III miejsce w Mistrzostwa Polski Juniorów w Wejherowie, III miejsce w turnieju z cyklu Karate – First Youth League w Limasol na Cyprze. Zajmuje II miejsce w Światowym Rankingu WKF w kategorii junior -55kg.

Daniel Bosy trenuje od lat w „Sanie” Kościan pod okiem trenera Romana Talikadze. Uzyskuje szczególne osiągnięcia sportowe w lekkiej atletyce w kategorii „Sprawni Razem – grupa paraolimpijska”, jest członkiem Kadry Narodowej osób niepełnosprawnych intelektualnie. W roku 2022 zdobył dwa złote medale Mistrzostw Polski na dystansach 1500m i 5000m, brązowy medal Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, zajął IV miejsce w Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce oraz X miejsce w Mistrzostwach Świata w Półmaratonie.

Karina Pieśniak jest członkinią Kadry Narodowej Polski trójboju siłowego, zdobyła m.in. I miejsce indywidualnie i drużynowo J18 do 84 kg w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc w Raszynie oraz III miejsce w Mistrzostwach Polski J18 do 76kg w wyciskaniu klasycznym leżąc w Warszawie i III miejsce OPEN w MP w Raszynie. Jest rekordzistką Polski J18 do 84kg w wyciskaniu leżąc. Jej wynik to 108 kg! Trenuje w klubie Stowarzyszenie Sportatut Krobia.

Olivier Buszkiewicz - uzyskał szczególne osiągnięcia sportowe w sporcie żużlowym jako junior: zdobył I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski II Ligi Żużlowej i uzyskał awans wraz z drużyną PSŻ Skorpiony Poznań do I klasy rozgrywkowej, startował w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostwach par Klubowych.

Franciszek Pryfer - uzyskał szczególne osiągnięcia sportowe w sporcie motorowym w dyscyplinie PitBike: w roku 2022 został podwójnie II Wicemistrzem Polski w konkurencjach PitBike Off-Road i Cross Coutry, a także z macierzystym klubem Pit Bike 51 – Mistrzem Klubowym Zawodów Rodeo. Był pierwszym w historii kraju zawodnikiem, który konkurował minimotocyklem o mocy 12 KM z rywalami na motocyklach o mocy podwójnie wyższej.

Alan Szkudlarek - jako zawodnik UKS Akademia Piłkarska Reissa Kościan/Poznań zdobył z drużyną wiele sukcesów w ogólnopolskich i wojewódzkich turniejach piłkarskich, a także indywidualnie, trenując również w „Sanie” Kościan w konkurencjach sprawnościowych i biegowych. Ponadto w roku 2022 był członkiem kadry Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i ustanowił rekord Polski w tzw. Beep Test.

Specjalne podziekowania i gratulacje otrzymała Olena Chekhowych z Odessy na Ukrainie trenerki akrobatyki w Racockim klubie piłkarskim. Była mistrzyni w akrobatyce sportowej trenuje ponad 120 osób w prężnie rozwijającej się sekcji akrobatycznej w Racocie. Sukcesy na pierwszych oficjalnych zawodach pokazały, że warto.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Luty
2023
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28