lipca
Kinga, Krystyna, Olga

Sołtysi w Gminie Kościan wybrani

W połowie czerwca zakończyły się sołeckie zebrania wyborcze w Gminie Kościan. Mieszkańcy poszczególnych wsi wybrali sołtysów i rady sołeckie na kadencję 2024-2029. Frekwencja na zebraniach wiejskich nie była zbyt duża – średnio około 15%. Najwięcej osób przyszło na wybory w Turwi (130), a procentowo w naszym najmniejszym sołectwie, tj. Krzanie (51%). Ogółem na „urząd” sołtysa w 37 naszych sołectwach kandydowało 49 osób. W 26 sołectwach był tylko jeden kandydat. Wybrano 17 sołtysek i 20 sołtysów. 24 sołtysów nadal sprawuje swoją funkcję, a w 13 sołectwach mamy nowych sołtysów. Zostali nimi: Hanka Włodarczak (Choryń), Ewelina Ślotała (Czarkowo), Mariusz Sikorski (Darnowo), Ewa Małyszek (Katarzynin), Marian Sikora (Nowy Lubosz), Lidia Sankowska (Pelikan), Marcin Jurga (Sierakowo), Marek Lewandowski (Stare Oborzyska), Marek Ziomek (Stary Lubosz), Maria Prałat (Turew), Zbigniew Kowalski (Widziszewo) i Szymon Nejranowski (Wławie). We wszystkich sołectwach wybrano także 221 członków rad sołeckich (kandydowały 254 osoby). Na zebraniach w poszczególnych sołectwach zgłoszono w sumie 156 wniosków i uwag dotyczących infrastruktury na terenie wiosek. Cześć została już przekazana do realizacji, a pozostałe będą przedmiotem dyskusji na forum Rady Gminy Kościan.Pełne zestawienie sołtysów, kontakty oraz informacje o sołectwach i realizowanych zadaniach w ramach Funduszu Sołeckiego znajdują się na stronie www.gminakoscian.pl w zakładce: Sołectwa. Wszystkim Sołtysom i członkom Rad Sołeckich życzymy dobrej i owocnej współpracy z mieszkańcami oraz realizacji wielu wspaniałych przedsięwzięć!