Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
26
czerwca
środa
Paulina, Jan, Paweł
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

VIII edycja ogólnopolskiego konkursu „Sztafeta Pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”

Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu jest organizatorem VIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Sztafeta Pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej”.

W tym roku w rywalizacji wziął udział uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach z kl. VIa Jan Cieśla, który pod kierunkiem nauczycielki Hanny Grzelczyk napisał pracę pt. „Sztafeta Pamięci - losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej. Historia rodziny Cieślów oraz Stanisława Warpińskiego - żołnierza II Korpusu Polskiego”. Praca została wyróżniona przez komisję konkursową w kategorii klas VI-VIII.

Laureaci konkursu otrzymali jednocześnie nagrodę-kwalifikację na Wyjazd Pamięci – Niemcy, Austria, Włochy (Monte Cassino). Wyjazd był głównie związany  z 80. Rocznicą Bitwy o Monte Cassino. Podczas dziewięciodniowej podróży uczestnicy wyjazdu zwiedzili na terenie Niemiec - Obóz Koncentracyjny we Flőssenburgu, na terenie Austrii - Obóz w  Mauthausen, Memoriał upamiętniający Obóz Koncentracyjny w Guzen. Wszędzie oddano cześć i pamięć zamordowanym w czasie II wojny światowej Polakom. Ponadto uczestnicy wyjazdu złożyli wieńce na grobach polskich żołnierzy 2. Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa na Monte Cassino, w Piedimonte San Germano i w Loretto.

Naszemu Laureatowi gratulujemy. Wyjazd Pamięci był piękną lekcją patriotyzmu i dostarczył wielu wrażeń. Jan w swojej pracy napisał:  "Bardzo się cieszę, że zdołałem spytać moją babcię i dziadka o losy mojej rodziny podczas II wojny światowej. Teraz, w tej sztafecie pamięci, ja mogę podać pałeczkę dalej".

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Czerwiec
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30