Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
26
września
poniedziałek
Justyna, Łucja, Cyprian
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Regionalna kultura i wielkopolskie dziedzictwo zagościły w Gołaszynie. Wśród nich KGW Wełniana Osada Pianowo

obrazek

W dniu 10 września 2022r. w Gołaszynie odbyła się cykliczna impreza pt. „Wielkopolska Wieś Zaprasza”. Przedsięwzięcie, w założeniu, ma promować regionalną kulturę ludową, popularyzować działalność kół gospodyń wiejskich oraz dziedzictwo wielkopolskiej wsi. 

W konkursie udział wzięło 16 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu: gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego i rawickiego.

W programie zaplanowano wiele atrakcji: między innymi warsztaty taneczne - tańce wielkopolskie, występy zespołów folklorystycznych i atrakcje dla dzieci.

Koła Gospodyń Wiejskich wzięły udział w 2 konkursach:

  1. Bukiet z suszonych kwiatów i ziół.
  2. Kurczak zagrodowy z wykorzystaniem tradycyjnych ziół.

Gminę Kościan reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Wełniana Osada Pianowo. Była to pierwsza impreza (wyjazdowa) przed szerszą publicznością, na której KGW się zaprezentowało. Na stoisku można było degustować wyroby wykonane przez KGW. Dużym zainteresowaniem cieszyły się: świeżo pieczony chleb, smalec, pasztet z dzika, kiełbasa słoikowa oraz wędzone sery. Panie przygotowały również pyszne ciasta i ciasteczka w formie owieczki. Nie brakowało owoców w własnych ogródków.

W konkursie na „Bukiet z suszonych kwiatów i ziół” nie udało się nam zająć żadnego miejsca. Natomiast w konkursie na „Kurczaka zagrodowego z wykorzystaniem tradycyjnych ziół” zajęliśmy II miejsce wygrywając gofrownicę. Bardzo cieszymy się z wygranej, ponieważ dodała nam ona mnóstwo radości oraz sił do dalszych działań.

Impreza w Gołaszynie jest okazją do wymiany doświadczeń między poszczególnymi kołami. To także szansa na nawiązanie współpracy. Atmosfera była cudowna, ludzie życzliwy, gorąco polecamy przyszłoroczną imprezę.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Wrzesień
2022
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30