Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Regionalna kultura i wielkopolskie dziedzictwo zagościły w Gołaszynie. Wśród nich KGW Wełniana Osada Pianowo

W dniu 10 września 2022r. w Gołaszynie odbyła się cykliczna impreza pt. „Wielkopolska Wieś Zaprasza”. Przedsięwzięcie, w założeniu, ma promować regionalną kulturę ludową, popularyzować działalność kół gospodyń wiejskich oraz dziedzictwo wielkopolskiej wsi.

W konkursie udział wzięło 16 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu: gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego i rawickiego.

W programie zaplanowano wiele atrakcji: między innymi warsztaty taneczne - tańce wielkopolskie, występy zespołów folklorystycznych i atrakcje dla dzieci.

Koła Gospodyń Wiejskich wzięły udział w 2 konkursach:

1. Bukiet z suszonych kwiatów i ziół.
  2. Kurczak zagrodowy z wykorzystaniem tradycyjnych ziół.

W konkursie na „Bukiet z suszonych kwiatów i ziół” nie udało się nam zająć żadnego miejsca. Natomiast w konkursie na „Kurczaka zagrodowego z wykorzystaniem tradycyjnych ziół” zajęliśmy II miejsce wygrywając gofrownicę. Bardzo cieszymy się z wygranej, ponieważ dodała nam ona mnóstwo radości oraz sił do dalszych działań.

Impreza w Gołaszynie jest okazją do wymiany doświadczeń między poszczególnymi kołami. To także szansa na nawiązanie współpracy. Atmosfera była cudowna, ludzie życzliwy, gorąco polecamy przyszłoroczną imprezę.