Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
01
grudnia
czwartek
Natalia, Blanka, Eligiusz
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Grzegorz Konieczny „mediom przyjazny”

Grzegorz Konieczny „mediom przyjazny”

Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej od 15 lat nadaje ważny honor pod nazwą „Mediom przyjazny”. Otrzymują go Ci, którzy w sposób kompetentny, merytoryczny i życzliwy współdziałają z mediami wszystkich rodzajów dla dobra społecznego.

W środę, 26 października, w sali Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się Gala za rok 2022. Dziekan Wydziału prof. dr hab. Andrzej Stelmach jako gospodarz miejsca przekazał radość ze współpracy ze Stowarzyszeniem oraz podkreślił rolę jaką odgrywa w życiu społecznym dobra współpraca między organizacjami zawodowymi, dziennikarzami i pracownikami nauki. Za rok 2022 Kapituła „Mediom przyjazny” statuetkę i certyfikat przyznała: Przemysławowi Buremu – dyrektorowi Szpitala Powiatowego w Wągrowcu, Tadeuszowi Czajce – wójtowi gminy Tarnowo Podgórne, Krzysztofowi Fórmanowiczowi – restauratorowi z Kościana, Joannie i Januszowi Hellerom z klubu Osiedlowego „Krąg” w Poznaniu Łazarzu, prof. UAM dr hab. Bogumile Kaniewskiej- rektorowi UAM, Elżbiecie Streker – Dembińskiej samorządowcowi i społecznikowi z Konina, Zbigniewowi Tomaszewskiemu – przedsiębiorcy, byłemu sołtysowi z Czmońca.

Statuetkę i Certyfikat otrzymał też Grzegorz Konieczny – Kierownik Gorzelni z Turwi. Aplauz zgotowała mu pełna sala dowiedziawszy się od laudatorki Ewy Noga-Mazurek, że pan Grzegorz urządził i w sposób kompetentny, i atrakcyjny prowadzi muzeum technik gorzelniczych. Można u niego obejrzeć działające (!) maszyny z przełomu XIX i XX wieku, nauczyć się historii ważnej i atrakcyjnej dla mieszkańców naszego kraju produkcji spożywczej. Insygnia honoru „Mediom przyjazny” wręczył przewodniczący Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Ryszard Bączkowski. Galę zakończył krótki recital w wykonaniu Marty Grabowskiej, która zaśpiewała cztery piosenki z repertuaru Anny German.

Ryszard Sławiński

Od redakcji „Gazety Kościańskiej”:

To już kolejne wyrazy uznania dla kierownika gorzelni w Turwi. W 2015 roku Grzegorz Konieczny odebrał w soplicowskim Dworze w Cichowie nagrodę „Za nieprzeciętność”, przyznawaną od ubiegłego wieku przez redakcję „ Wiadomości Kościańskich”. Wyróżniony wtenczas został w kategorii „troska o zabytki przemysłu”, jako pomysłodawca i twórca Muzeum Gorzelnictwa w Turwi.(z)

Statuetkę Grzegorz Konieczny odebrał z rąk Ryszarda Bączkowskiego (Fot. AGK)

Cały artykuł pochodzi z „Gazety Kościańskiej” (wydanie nr 1230 z dnia 2 listopada 2022)

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Grudzień
2022
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31