Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
22
września
piątek
Tomasz, Maurycy
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Dożynki Powiatowo - Gminne w Racocie

Tegoroczne święto rolników, sadowników i ogrodników z powiatu kościańskiego odbyło się w Racocie. Wszystkim pracującym na roli składamy wyrazy podziękowania za codzienny trud i starania, aby nasze stoły były pełne, a chleba nigdy nam nie zabrakło. Dziękujemy za liczny udział w uroczystościach, a wszystkim delegacjom gratulujemy wykonania przepięknych wieńców i misternych ozdób dożynkowych. 

GALERIA

Współgospodarzem tegorocznych dożynek były sołectwa Czarkowo, Nacław i Widziszewo, a rolę Starostów Dożynkowych pełnili Ewelina Ślotała z Czarkowa i Grzegorz Hermanowicz z Nacławia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia powiatowo-gminnego święta plonów. Dziękujemy sołtysom, członkom rad sołeckich i mieszkańcom Czarkowa, Nacławia i Widziszewa za przygotowanie dekoracji i oprawy imprezy. Zespołowi Pieśni i Tańca Żeńcy Wielkopolscy z Nietążkowa za przygotowanie obrzędu dożynkowego. Zespołowi Kokorzynianki za oprawę muzyczno-wokalną. Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie, pracownikom Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy Kościan za koordynację działań i pracę na placu dożynkowym. Strażakom z OSP w Kokorzynie, Spytkówkach, Racocie, Bonikowie, Choryni oraz Gorzycach za zorganizowanie parkingów i pilnowanie porządku. Dziękujemy także wszystkim wystawcom i organizatorom atrakcji kulturalnych, a także Stadninie Koni za udostępnienie terenu oraz bryczek i koni dla Starostów Dożynkowych. Prezentację nowych maszyn zawdzięczamy firmie AGROMEP, natomiast traktory retro zaprezentował Pan Jarosław Chojnacki z Mórkowa. Za przygotowanie posiłków dziękujemy Bon Appetit Catering ze Starych Oborzysk oraz KGW Nowy Lubosz i Szymonowi Bednarek z Nowych Oborzysk. Wszystkie delegacje sołeckie otrzymały chleby wypieczone przez Piekarnię Państwa Walenciak z Kiełczewa, którzy przygotowali również pyszny drożdżowy placek którym poczęstowano wszystkich obecnych na dożynkach. Jak co roku mogliśmy również liczyć na reprezentację Koła Pszczelarzy w Kościanie, którzy wzięli udział we Mszy ze sztandarem, przygotowali wieniec oraz swoje stoisko. Nietypową atrakcją była również prezentacja multimedialna "Praca u podstaw" przygotowana przez Muzeum gen. Henryka Dąbrowskiego w Winnej Górze. Na wysokie loty mogliśmy liczyć dzięki Panu Olgierdowi Stankiewicz, który obsługiwał charytatywne loty helikopterem, zaś wysokie napięcie podtrzymywał Zakład Elektroinstalacyjny Piechel z Krzywinia.     

Dożynki powiatowo - gminne w Racocie uświetnił Kasi Marony z zespołem. Następnie publiczność rozgrzał koncert Jacka Silskiego, a dożynkowy wieczór zakończyła zabawa taneczna z zespołem PAGOST Bracia Walewscy.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Wrzesień
2023
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30