lipca
Kinga, Krystyna, Olga

Budowa dróg gminnych - Mikoszki

Rusza przebudowa drogi w części gospodarskiej Mikoszek. Wójt Gminy Kościan podpisał umowę z wyłonioną w wyniku przetargu Firmą Usługowo-Remontową JAR-BUD z Widziszewa na realizację zadania za kwotę brutto 2.634.264,12 zł. Inwestycja obejmuje kompleksową modernizację infrastruktury drogowej na odcinku 720 metrów: wykonanie nawierzchni bitumicznej, budowę chodników, przebudowę istniejących zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej oraz nowego oświetlenia ulicznego, montaż oznakowania poziomego i pionowego. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 1.960.000 zł i powinno zakończyć się w połowie grudnia tego roku.

Jednocześnie informujemy, że Gmina Kościan ogłosiła przetarg na „Budowę ul. Granicznej” w Nowym Luboszu i Starym Luboszu (granica obwodów geodezyjnych przebiega w osi jezdni). W ramach zadania wykonana zostanie nawierzchnia uliczna z kostki betonowej na odcinku 740 m wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem ledowym oraz pracami na istniejącej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Na wykonanie zadania wyłoniony wykonawca będzie miał cztery miesiące czasu.