Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
25
czerwca
wtorek
Dorota, Łucja, Wilhelm
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Znamy program IV Krajowych Dni Pola Sielinko 2023 Sielinko, 3-5.06.2023 r.

Zachęcamy do udziału w IV Krajowych Dni Pola Sielinko 2023, które odbędą się w dniach 3-5.06.2023 r.  Poniżej przedstawiamy Program wydarzenia. 

Sobota, 3 czerwca

9:00 – Otwarcie terenu targowego dla Odwiedzających, rozpoczęcie pierwszego dnia IV Krajowych Dni Pola Sielinko 2023

10:00 – 12:00 – Uroczystość otwarcia IV Krajowych Dni Pola Sielinko 2023 (Scena Główna)

10:00 – 10:30 – Pokaz oceny bydła mięsnego (Strefa IV RWZH – Ring)

10:00 – 13:00 – Ocena koni i pokaz zwierząt (Strefa IV RWZH – Parkur)

10:00 – 13:00 – Ocena królików i pokaz zwierząt (Strefa IV RWZH – Hala królików)

10:00 – 13:00 – Prezentacja owiec, pokaz zwierząt (Strefa IV RWZH – Hala owiec)

10:30 – 13:00 – Ocena bydła mlecznego i pokaz zwierząt (Strefa IV RWZH – Ring)

11:00 – 11:20 – Gleba z(w) profilu - jak zabiegi agrotechniczne wpływają na morfologię gleb – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

11:00 – 11:20 – Pokaz autonomicznego robota do siewu, pielenia i oprysków – FarmSystems (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

11:00 – 13:00 – Prezentacja gęsi i pokaz zwierząt (Strefa IV RWZH – Namiot przy ringu) 11:20 – 11:40 – Orać, czy nie orać? - spacer przez pola w poszukiwaniu odpowiedzi – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

11:20 – 11:40 – Pokaz mechanicznego odchwaszczania kukurydzy z możliwością oprysku roślin w rzędzie – Łukasiewicz – PIT (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

11:30 – 12:30 – Pokaz strzyżenia owiec (Strefa IV RWZH – Przed halą owiec)

11:40 – 12:00 – Flora i entomofauna pasów kwietnych – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

11:40 – 12:00 – Pokaz siewu bezpośredniego w poplon siewnikiem Aurock 6000 RC – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

12:00 – Pokaz systemu AGREUS - pomiaru parametrów klimatyczno-glebowych jako narzędzia optymalizacji nawadniania, ochrony roślin i prac agrotechnicznych (Strefa Ogrodnictwa)

12:00 – 12:20 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w zbożach ozimych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

12:00 – 12.20 – Pokaz brony talerzowej AKPIL GEPARD z ciągnikiem Basak 2110S – DEVISIONER (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

12:20 – 12:40 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w rzepaku ozimym – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

12:20 – 12:40 – Pokaz innowacyjnej maszyny do zbierania kamieni – USARYA Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

12:30 – 13:00 – Otwarcie Centrum Testowania Sztucznej Inteligencji – projekt AgrifoodTEF (Strefa Innowacji)

12:40 – 13:00 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w roślinach jarych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

12:40 – 13:00 – Pokaz drona opryskowego w locie (z wodą) oraz dron multispektralny – IRONSKY (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

13:00 – 13:15 – Pokaz skanowanie gleby i zautomatyzowanego pobierania prób glebowych – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

13:00 – 13:20 – Sposoby monitoringu szkodników i ochrony organizmów pożytecznych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

13:00 – 13:30 – Pokaz konny „Lajkonie” (Strefa IV RWZH - Parkur)

13:00 – 14:00 – Wybór i prezentacja Superczempiona Wystawy, najpiękniejszego zwierzęcia wystawy spośród jałówek, krów ras mlecznych i ras bydła mięsnego oraz koni (Strefa IV RWZH – Ring) 13:00 – 15:00 – Blok wykładowy z pokazami „Jakość i bezpieczeństwo żywności” (Strefa Innowacji)

13:15 – 13:30 – Pokaz precyzyjnego siewu kukurydzy zmienną dawką bez nakładek na uwrociach – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

13:20 – 13:40 – Pokaz działania N-Testera – WODR w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

13:30 – 13:45 – Pokaz pielnika Bednar - technologia pielenia pielnikiem sterowanym kamerą i elektroniką – AGROHANDEL (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

13:40 – 14.00 – Gleba z(w) profilu - jak zabiegi agrotechniczne wpływają na morfologię gleb – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

13:45 – 14:00 – Pokaz autonomicznego robota do siewu, pielenia i oprysków – FarmSystems (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

14:00 – 14:15 – Pokaz mechanicznego odchwaszczania kukurydzy z możliwością oprysku roślin w rzędzie – Sieć Badawcza Łukasiewicz – PIT (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

14:00 – 14:20 – Orać, czy nie orać? - spacer przez pola w poszukiwaniu odpowiedzi – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

14:00 – 14:30 – Pokaz konny „Lajkonie” (Strefa IV RWZH – Parkur)

14:15 – 14:30 – Pokaz siewu bezpośredniego w poplon siewnikiem Aurock 6000 RC – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

14:20 – 14:40 – Flora i entomofauna pasów kwietnych – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

14:30 – 14:45 – Pokaz brony talerzowej AKPIL GEPARD z ciągnikiem Basak 2110S – DEVISIONER (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

14:40 – 15.00 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w zbożach ozimych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

14:45 – 15:00 – Pokaz innowacyjnej maszyny do zbierania kamieni – USARYA Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

15:00 – 15:15 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w rzepaku ozimym – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

15:00 – 15:15 – Pokaz drona opryskowego w locie (z wodą) + dron multispektralny – IRONSKY (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

15:10 – 16:10 – Mini debata: Rolnictwo precyzyjne i drony w rolnictwie (Strefa Innowacji)

15:15 – 15:30 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w roślinach jarych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

15:15 – 15:30 – Pokaz skanowanie gleby i zautomatyzowanego pobierania prób glebowych – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

15:30 – 15:45 – Sposoby monitoringu szkodników i ochrony organizmów pożytecznych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

15:30 – 15:45 – Pokaz precyzyjnego siewu kukurydzy zmienną dawką bez nakładek na uwrociach – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

15:45 – 16:00 – Pokaz działania N-Testera – WODR w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

15:45 – 16:00 – Pokaz pielnika Bednar - technologia pielenia pielnikiem sterowanym kamerą i elektroniką – AGROHANDEL (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

17:00 – Zakończenie pierwszego dnia IV Krajowych Dni Pola Sielinko 2023

Niedziela, 4 czerwca

9:00 – Otwarcie terenu targowego dla Odwiedzających, rozpoczęcie drugiego dnia IV Krajowych Dni Pola Sielinko 2023

9:15 – 10:00 – Jak zaprezentować konia? – pokaz profesjonalnego przygotowania konia do wystawy (Strefa IV RWZH – Parkur)

9:30 – 10:30 – Mini debata: Aplikacja eDWIN oraz roboty w rolnictwie (Strefa Innowacji)

9:30 – 16:30 – Konkurs „Zielona energia - koło wiedzy” (Strefa Energia dla Rolnictwa)

9:30 – 16:30 – Konkurs „Środowisko i my” (Strefa Rozwoju Obszarów Wiejskich)

10:00 – 10:15 – Wręczenie nagród w konkursie KRUS: „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” (Scena Główna)

10:00 – 10:20 – Gleba z(w) profilu – jak zabiegi agrotechniczne wpływają na morfologię gleb – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

10:00 – 10:20 – Pokaz pracy maszyn leśnych takich jak: harwester i forwarder (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

10:00 – 10:30 – Pokaz koników polskich (Strefa IV RWZH – Parkur)

10:15 – 10:40 – Wręczenie nagród w konkursie CDR na najlepsze wydawnictwo jednostek doradztwa rolniczego (Scena Główna)

10:15 – 10:45 – Ogłoszenie wyników Konkursu Młodych Hodowców cieląt jałówek rasy HO Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu z siedzibą w Tulcach (Strefa IV RWZH – Ring)

10:20 – 10:40 – Orać, czy nie orać? – spacer przez pola w poszukiwaniu odpowiedzi – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

10:20 – 10:40 – Pokaz autonomicznego robota do siewu, pielenia i oprysków – FarmSystems (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

10:40 – 11:00 – Flora i entomofauna pasów kwietnych – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

10:40 – 11:00 – Pokaz mechanicznego odchwaszczania kukurydzy z możliwością oprysku roślin w rzędzie – Sieć Badawcza Łukasiewicz – PIT (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

10:40 – 12:40 – Blok wykładowy „Rolnictwo i technologia żywności” (Strefa Innowacji)

10:45 – 11:30 – Pokaz fittingu – profesjonalnego przygotowania bydła mlecznego do wystawy (Strefa IV RWZH – Przy hali bydła mlecznego)

10:45 – 13:00 – Prezentacja czempionów i wiceczempionów oraz Superczempiona IV RWZH Sielinko 2023; uroczystość wręczenia pucharów, nagród i dyplomów hodowcom królików, bydła mlecznego, bydła mięsnego oraz koni (Strefa IV RWZH – Ring)

11:00 – 11.20 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w zbożach ozimych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

11:00 – 11:20 – Pokaz siewu bezpośredniego w poplon siewnikiem Aurock 6000 RC – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

11:20 – 11:40 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w rzepaku ozimym – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

11:20 – 11.40 – Pokaz brony talerzowej AKPIL GEPARD z ciągnikiem Basak 2110S – DEVISIONER (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

11:40 – 12:00 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w roślinach jarych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

11:40 – 12:00 – Pokaz innowacyjnej maszyny do zbierania kamieni – USARYA Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

12:00 – Pokaz systemu AGREUS - pomiaru parametrów klimatyczno-glebowych jako narzędzia optymalizacji nawadniania, ochrony roślin i prac agrotechnicznych (Strefa Ogrodnictwa)

12:00 – 12:20 – Sposoby monitoringu szkodników i ochrony organizmów pożytecznych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

12:00 – 12:20 – Pokaz drona opryskowego w locie (z wodą) + dron multispektralny – IRONSKY (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

12:00 – 12:30 – Widowisko "Powstanie wielkopolskie" - Stowarzyszenie Dzieje (Strefa IV RWZH – Parkur)

12:20 – 12:40 – Pokaz działania N-Testera – WODR w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

12:20 – 12:40 – Pokaz skanowanie gleby i zautomatyzowanego pobierania prób glebowych – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

12:40 – 13:00 – Gleba z(w) profilu - jak zabiegi agrotechniczne wpływają na morfologię gleb – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

12:40 – 13:00 – Pokaz precyzyjnego siewu kukurydzy zmienną dawką bez nakładek na uwrociach – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

13:00 – 13:20 – Orać, czy nie orać? - spacer przez pola w poszukiwaniu odpowiedzi – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

13:00 – 13:20 – Pokaz pielnika Bednar – technologia pielenia pielnikiem sterowanym kamerą i elektroniką – AGROHANDEL (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

13:00 – 14:00 – Mini debata: Rolnictwo precyzyjne i drony w rolnictwie (Strefa Innowacji)

13:20 – 13:40 – Flora i entomofauna pasów kwietnych – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

13:20 – 13:40 – Pokaz pracy maszyn leśnych takich jak: harwester i forwarder (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

13:40 – 14.00 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w zbożach ozimych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

13:40 – 14:00 – Pokaz autonomicznego robota do siewu, pielenia i oprysków – FarmSystems (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

13:40 – 14:00 – Wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Rolnictwa” (Scena Główna)

14:05 – 14:25 – Wręczenie odznaczeń „Za długoletnią służbę” (Scena Główna)

14:30 – 14:50 – Rozstrzygnięcie konkursów na najciekawszą innowację i najciekawsze stoisko w branży związanej z produkcją rolniczą na Krajowych Dniach Pola Sielinko 2023 (Scena Główna)

14:00 – 14:15 – Pokaz mechanicznego odchwaszczania kukurydzy z możliwością oprysku roślin w rzędzie – Łukasiewicz – PIT (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

14:00 – 14:20 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w rzepaku ozimym – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

14:15 – 14:30 – Pokaz siewu bezpośredniego w poplon siewnikiem Aurock 6000 RC – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

14:20 – 14:40 – Wpływ ochrony fungicydowej na występowanie chorób grzybowych w roślinach jarych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

14:30 – 14:45 – Pokaz brony talerzowej AKPIL GEPARD z ciągnikiem Basak 2110S – DEVISIONER (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

14:40 – 15:00 – Sposoby monitoringu szkodników i ochrony organizmów pożytecznych – Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

14:45 – 15:00 – Pokaz innowacyjnej maszyny do zbierania kamieni – USARYA Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

15:00 – 15:15 – Pokaz działania N-Testera (Strefa Poletek Demonstracyjnych – Obok Strefy Innowacji)

15:00 – 15:15 – Pokaz drona opryskowego w locie (z wodą) + dron multispektralny – IRONSKY (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

15:15 – 15:30 – Pokaz skanowanie gleby i zautomatyzowanego pobierania prób glebowych – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

15:30 – 15:45 – Pokaz precyzyjnego siewu kukurydzy zmienną dawką bez nakładek na uwrociach – KUHN Polska (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

15:45 – 16:00 – Pokaz pielnika Bednar - technologia pielenia pielnikiem sterowanym kamerą i elektroniką – AGROHANDEL (Strefa Poletek Demonstracyjnych – W głębi pola)

17:00 – Zakończenie drugiego dnia IV Krajowych Dni Pola Sielinko 2023

Ponadto, w sobotę i w niedzielę, dla odwiedzających przewidziano

  • Kolekcja roślin uprawnych – ponad 800 poletek demonstracyjnych (Strefa Poletek Demonstracyjnych)
  • Pokazy sprzętu rolniczego (Strefa Poletek Demonstracyjnych, Strefa Wielkopolskich Targów Rolniczych)
  • Prezentacje ofert nowych środków produkcji i technologii dla produkcji rolniczej, ogrodniczej, na stoiskach branżowych (Strefa Innowacji, Strefa Poletek
  • Demonstracyjnych, Strefa Ogrodnictwa, Strefa Wielkopolskich Targów Rolniczych)
  • Warsztaty z lepienia pierogów z gęsiny połączonego z prelekcją na temat zdrowych nawyków żywieniowych organizowane przez Fundację Hodowców Polskiej Białej Gęsi (Strefa IV RWZH)
  • Degustacja potraw z mięsa wołowego, wieprzowego i drobiowego (Strefa IV RWZH)
  • Bezpłatne konsultacje specjalistów (Ocena Wartości Użytkowej Bydła) oraz bezpłatne badanie pasz objętościowych na stoisku Polskiej Federacji Hodowców
  • Bydła i Producentów Mleka (Strefa IV RWZH)
  • Pokaz zwierząt: drób, bydło mięsne, bydło mleczne, konie, króliki (Strefa IV RWZH)
  • Degustacje produktów ogrodniczych z Wielkopolski (Strefa Ogrodnictwa)
  • Występy regionalnych zespołów muzycznych i tanecznych (Strefa Rozwoju Obszarów Wiejskich)
  • Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich – degustacja lokalnych i tradycyjnych produktów kuchni wielkopolskiej (Strefa Rozwoju Obszarów Wiejskich)
  • Prezentacja ogródka ziołowo-kwiatowego jako elementu dziedzictwa kulturowego wsi (Strefa Rozwoju Obszarów Wiejskich)
Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Czerwiec
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30