Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
23
kwietnia
wtorek
Jerzy, Wojciech
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

VIII TARGI EDUKACJI I PRACY

Dwanaście szkół ponadpodstawowych z Kościana, Nietążkowa, Leszna, Grabonogu zaprezentowało się podczas VIII Targów Edukacji i Pracy w Racocie. Młodzież miała z czego wybierać. Oprócz profili kształcenia, szkoły pokazywały także to, co dzieje się poza nauką.

Na zaproszenie odpowiedziały szkoły średnie z regionu, przeważnie placówki kościańskie i leszczyńskie, a także szkoły z Grabonogu oraz Nietążkowa. Pojawili się również pracodawcy – Pałac w Racocie, Sabroso ze Starego Lubosza , Piekarnia i Ciastkarnia p. Maria i Paweł Walenciak, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy – Oddział Wielkopolski oraz instytucje takie jak: Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Wolontariatu, Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości, Ochotnicze Hufce Pracy, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.

Stoiska odwiedziło ponad siedmiuset ósmoklasistów.

Byli to uczniowie nie tylko z Racotu, ale też ze Starego Lubosza, Bonikowa, Starych Oborzysk, Czacza, Starej Przysieki, Bronikowa, Starego Bojanowa i Głuchowa.

W wydarzenie zaangażowali się również rodzice naszych uczniów, przygotowując pyszne słodkości, których mogli skosztować nasi goście.

Organizator: Zespół Szkół Gminy Kościan Przedszkole i Szkoła Podstawowa w Racocie przy współpracy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego.

Tekst - Michał Banaszak

 

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Kwiecień
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30