Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
27
maja
poniedziałek
Juliusz, Magdalena, Jan
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Polsko-czeskie biennale malarskie dla dzieci

W dniach 13-16.10.2023 odbyło się w remizie OSP Racot Polsko-Czeskie Biennale Malarskie dla dzieci. W otwarciu uczestniczyli Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła, Zastępca Wójta Mirosław Duda, organizator Grzegorz Wierzbicki, organizator i prowadząca ze strony czeskiej Iveta Filipczyková, prowadzący ze strony polskiej Iwan Maliński, artyści Grażyna Ławińska, Bożena Hordecka, młodzi adepci malarstwa z Czech – Amálie Drozdková, Simona Fismolová i Anna Vavrečková z opiekunem  Janisem Masmanidisem oraz młodzi artyści z Polski – Zuzanna Barcz, Natalia Kaźmierczak, Lena Taciak i Antonina Belter z opiekunem Moniką Nowaczyńską.

Ideą wydarzenia było stworzenie wspólnego środowiska pracy malarskiej zwycięzców polskiego konkursu plastycznego dla dzieci „Nasza Gmina Kościan - Moja Pasja” oraz czeskiego konkursu plastycznego dla dzieci „Świat Słów” ogłoszonego przez Burmistrza miasta Fulnek w Czechach - Radka Krištofova.

Po oficjalnym otwarciu w OSP Racot dzieci i malarze udali się na szkicowanie w plenerze – na terenie pałacu w Racocie. Następnie rzutowali naszkicowane pejzaże na swoje płótna. Podczas Biennale odbyły się warsztaty malarskie dla dzieci prowadzone przez Ivetę Filipczykovą i Iwana Malińskiego, którzy uzupełniali i wspierali wspólne środowisko pracy. Wydarzenie to stworzyło wyjątkowe międzynarodowe miejsce spotkań i twórczości w obszarze klasycznego malarstwa dla wszystkich kategorii wiekowych, a także od absolutnie początkujących, dzieci, przez studentów kierunków artystycznych po uznanych na arenie międzynarodowej profesjonalnych malarzy.

Podczas pobytu czeska grupa odwiedziła ośrodek wypoczynkowy w Nowym Dębcu, ruiny kościoła św. Marcina w Gryżynie, prywatną artystyczną kolekcję WIBIKI ART, wiatrak Michał - pracownię rzeźbiarską Mariana Malińskiego w Kościanie, artystyczne prace p. Michała Brzoskiego w Osieku, Finisaż wystawy Iwana Malińskiego i jednocześnie Wernisaż wystawy Ivety Filipczykovej w Wielichowskim Ośrodku Kultury.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Maj
2024
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31