marca
Antonina, Antoni, Albin

Ostrzeżenie – podszywanie się pod pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie

Dotarły do nas informacje, iż na terenie naszej gminy pojawiły się osoby podające się za pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, które proponują pomoc w załatwieniu formalności związanych z wymianą pieca lub uzyskaniem dodatku osłonowego.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, iż takie działania nie są prowadzone przez pracowników socjalnych GOPS Kościan.

Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpuszczanie do swoich domów i mieszkań osób nieznanych.

Informujemy, że każdy pracownik socjalny wykonujący pracę socjalną w terenie zatrudniony w tutejszym GOPS w Kościanie posiada legitymację służbową ze zdjęciem potwierdzającą jego tożsamość a pracę swoją wykonuje w godzinach: w poniedziałki od 8.00 do17.00, od wtorku do piątku od 7.30 do 15.15.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tożsamości osoby podającej się za pracownika socjalnego GOPS Kościan, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z Ośrodkiem. Numery telefonów 65 512 35 43 lub 65 512 07 26.

W razie podejrzeń, że ktoś się podszywa pod pracownika GOPS Kościan należy powiadomić policję.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie zwraca się także z prośbą o rozpowszechnienie powyższych informacji, szczególnie wśród osób starszych i samotnych by zapobiegać  sytuacjom narażania ich na ewentualne straty.