marca
Antonina, Antoni, Albin

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Urzędy Miasta i Gminy Kościan zaprosiły szkoły podstawowe do udziału w konkursie na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną". Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w trakcie jarmarku wielkanocnego, który odbędzie się w dniach 23-24 marca na kościańskim rynku. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału.

Zadaniem uczniów będzie stworzenie tradycyjnej wielkanocnej palmy, wykorzystując do tego celu żywe lub suszone rośliny oraz różnorodne materiały papiernicze. Wysokość palm nie może przekraczać dwóch metrów, a każdy uczestnik może przygotować tylko jedną palmę.

Głównym celem konkursu jest nie tylko pielęgnowanie tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą, ale również pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w kulturze ludowej.

Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego i miejsko-gminnego. Wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę palmową, 24 marca, na Rynku w Kościanie, podczas jarmarku wielkanocnego. A dla najbardziej utalentowanych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe.