Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Wójt przyznał stypendia sportowe

Wójt Gminy Kościan wyróżnił sportowców i przyznał im stypendia. Na podstawie przyjętego przez radę Gminy Kościan regulaminu, stypendium lub nagrodę może otrzymać mieszkaniec gminy lub zawodnik klubu z Gminy Kościan, który osiąga znaczące sukcesy sportowe. Wnioski wraz z uzasadnieniem składane są do końca listopada, rozpatrywane przez powołaną Komisję Stypendialną i przedstawiane do zatwierdzenia Wójtowi Gminy.

Decyzją Wójta Gminy Kościan roczne stypendia sportowe na rok 2021 przyznane zostały młodzieżowym mistrzom karate: Magdalenie Godlewskiej i Aleksandrowi Opasowi oraz wschodzącej gwieździe piki nożnej – Aleksandrze Nowak, których wyniki sportowe dobrze rokują na przyszłość.

Magdalena Godlewska jest członkiem Pleszewskiego Klubu Karate, jest również członkiem Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate, uczestniczyła w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców WKF w Budapeszcie (07-09.02.2020) - 5. miejsce w kumite juniorek -59kg, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Karate WKF w Poznaniu 07.11.2020 r. w kategorii kumite młodzieżowcy -61kg, zajmuje 10. Miejsce w światowym rankingu karate WKF w kategorii juniorek -59kg.

Aleksander Opas trenuje we Wrocławskim Klubie Sportów Azjatyckich „Budokan” sekcja Astromal Leszno, jest członkiem Kadry Narodowej Polskiej Unii Karate, uczestniczył w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim WKF w Budapeszcie (07-09.02.2020), zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim (Poznań, 07.11.2020), zajmuje 1. miejsce w rankingu Polskiej Unii Karate i 5. miejsce w Światowym Rankingu WKF w kategorii kadet -52kg.

Aleksandra Nowak na co dzień trenuje w Ludowym Zespole Sportowym „JunaTrans” Stare Oborzyska i jest jego czołową zawodniczką, od tego roku jest członkiem żeńskiej reprezentacji Polish Soccer Skills WU18 na pozycji obrończyni, wraz z macierzystym klubem bierze udział w rozgrywkach III Ligi Kobiet i wraz z nim zdobyła Puchar Polski na szczeblu Województwa Wielkopolskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!