marca
Antonina, Antoni, Albin

Gmina Kościan jako Lider Powiatu Kościańskiego w Rankingu Gmin Województwa Wielkopolskiego 2023

Mamy zaszczyt ogłosić, że dnia 30 stycznia bieżącego roku, Wójt Gminy Kościan, Andrzej Przybyła, odebrał prestiżowy tytuł Lidera Powiatu Kościańskiego w renomowanym Rankingu Gmin Województwa Wielkopolskiego 2023. Celem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest identyfikacja oraz promocja gmin, które wyróżniają się doskonałym rozwojem społeczno-gospodarczym oraz stosowaniem najlepszych praktyk. Miejsce zajmowane w rankingu stanowi rezultat kompleksowej analizy opartej na 16 syntetycznych wskaźnikach, ukazujących różnorodne aspekty życia wspólnot lokalnych w naszym regionie. Organizatorem tego prestiżowego rankingu jest Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze, natomiast partnerem merytorycznym jest Urząd Statystyczny w Poznaniu. Dzięki ich zaangażowaniu, ranking staje się obiektywnym i rzetelnym źródłem informacji, ukazującym sukcesy oraz najlepsze praktyki gmin w naszym województwie.

Fot. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej