Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
08
grudnia
piątek
Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Budżet
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

„KOPERTA ŻYCIA” W GMINIE KOŚCIAN

Gmina Kościan, z myślą o osobach starszych, chorych i mieszkających samotnie, realizuje akcję społeczną pn. „Koperta Życia”. Koperta może uratować życie każdemu, kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie samodzielnie podać informacji o swoim stanie zdrowia czy zażywanych lekach.

Projekt „Koperta Życia” adresowany jest głównie do osób starszych, niepełnosprawnych, samotnych i chorych, które z uwagi na swój stan zdrowia mogą wymagać interwencji służb ratunkowych w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Po „Kopertę Życia” mogą się również zgłaszać opiekunowie osób zależnych.

Głównym celem projektu jest przygotowanie „Koperty Życia” zawierającej Kartę Informacyjną dotyczącą najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr PESEL oraz grupa krwi. Część medyczna dotycząca przebytych chorób, uczuleń i zażywanych leków wymaga poświadczenia lekarskiego. Wypełnioną Kartę należy włożyć do koperty i umieścić w lodówce, a jej drzwi oznaczyć specjalną nakleję. W kopercie można umieścić również inne, istotne dla zdrowia i życia informacje, np. kartę informacyjną z ostatniego pobytu w szpitalu.

Informacje zawarte w Karcie Informacyjnej powinny być aktualizowane na bieżąco, po każdej zaistniałej zmianie dotyczącej jej treści.

„Koperta Życia” jest bezpłatna. Każda osoba zainteresowana może zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie przy ul. Młyńskiej 15, gdzie uzyska niezbędne informacje oraz otrzyma zestaw, na który składa się:

  • specjalnie oznaczona plastikowa koperta
  • Karta Informacyjna
  • naklejka na lodówkę 

Mamy wielką nadzieję, że realizacja projektu „Koperta Życia” pozwoli podnieść poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.

Informacje dotyczące projektu „Koperta Życia” można uzyskać u pracownika socjalnego Pani Kamili Kuczyńskiej w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, biuro nr 6 lub pod nr tel. 65 512 35 43 wew.22.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Grudzień
2023
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31