grudnia
Albina, Zdzisław

Jednorazowe zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

Osoba odpowiedzialna:

Inspektor ds. działalności gospodarczej i dodatków mieszkaniowych - Danuta Wolska, pok. nr 23
tel. (65) 512 10 01 wew. 36
e-mail: danutawolska@gminakoscian.pl

Podstawa prawna:

art. 18¹ ust. 1, 2, 3 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 487) oraz Uchwał Rady Gminy w Kościanie Nr. XXVI/258/2001 z dnia 16.10.2001 w sprawie liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych i Nr.III/19/2002 z dnia 19.12.2002 w sprawie usytuowania miejsc sprzedaży napojów alkoholowych.

I.  Wymagane dokumenty:

1. " Wniosek o wydanie jednorazowego zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych"

2. Załączniki:
 - zgoda organizatora imprezy (na wniosku)

3. Do wglądu:
 - oryginał zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych z aktualną opłatą za dany rok oraz dowód osobisty

4. Opłata za wydanie jednorazowego zezwolenia wynosi 1/12 rocznej opłaty za poszczególne rodzaje zezwoleń.

Opłata roczna wynosi:
     1. 525 zł na sprzedaż napojów zawierających do 4,5% alkoholu oraz piwa,
     2. 525 zł na sprzedaż napojów zawierających powyżej 4,5% do 18% alkoholu (z wyjątkiem piwa),
     3. 2.100 zł na sprzedaż napojów zawierających powyżej 18% zawartości alkoholu.

II. Termin odpowiedzi: Do 30 dni.

III.  Tryb odwoławczy:

1. Zażalenie na postanowienie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych opiniujące zgodność lokalizacji punktu sprzedaży z uchwałami rady gminy w sprawie zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz limitu punktów alkoholowych wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lesznie, za pośrednictwem organu, który wydał postanowienie (zażalenie składa się w Urzędzie Gminy w Kościanie lub przesyła się za pośrednictwem Urzędu Pocztowego).
Zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia stronie.

2. Odwołanie od decyzji Wójta Gminy Kościan wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lesznie za pośrednictwem organu, który wydał decyzję (odwołanie składa się w Urzędzie Gminy Kościan lub przesyła się za pośrednictwem Urzędu Pocztowego). Odwołanie wnosi się  w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

IV.  Uwagi:

1. Jednorazowe zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych podczas organizowanych imprez mogą być wydawane przedsiębiorcom posiadającym stałe zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych oraz jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych. Zezwolenia wydawane są na okres do 2 dni.

2. Odbiór zezwolenia osobiście lub przez pełnomocnika za okazaniem dowodu osobistego.

3. W przypadku braku kompletu wymaganych dokumentów wnioskodawca zostanie wezwany do ich uzupełnienia i złożenia w Urzędzie Gminy Kościan lub przesyła się za pośrednictwem Urzędu Pocztowego.

Strefa mieszkańca
Strefa mieszkańca - informacje WNIOSKI I DOKUMENTY
WODA I ŚCIEKI PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI PODATEK AKCYZOWY PODATEK ROLNY PODATEK LEŚNY PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH OPŁATA MIEJSCOWA OPŁATA TARGOWA
CMENTARZE KOMUNALNE STAWKI DZIERŻAWY