października
Urszuli, Celiny, Hilarego

Ustalenie warunków zabudowy

Osoba odpowiedzialna:

Inspektor ds. budownictwa i planowania przestrzennego – Marcin Nadobnik, pok. nr 21 (I piętro),
tel. (65) 512 10 01 wew. 39 lub (65) 512 68 55
e-mail: marcinnadobnik@gminakoscian.pl

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2015r. poz. 199 z późniejszymi zmianami),

Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 23)

Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r.o opłacie skarbowej (t.j. Dz. U. z 2015r. poz. 783),

Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2013r. poz. 1235),

I.  Wymagane dokumenty:

Wniosek o wydanie decyzji o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu

Dwie kopie mapy zasadniczej – przyjętą do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego obejmującą teren, którego wniosek dotyczy i obszar na który inwestycja będzie oddziaływać (nie mniej niż trzykrotna szerokość frontu działki objętej wnioskiem i nie mniej niż 50 m), w skali 1:500 lub 1:1000 (dla inwestycji liniowych również w skali 1:2000).

Kopia mapy z graficznym przedstawieniem inwestycji – koncepcja architektoniczna, urbanistyczna.

po jednym egz. umów (zapewnień lub uzgodnień) zawartych między właściwą jednostką organizacyjną a inwestorem, gwarantujące wykonanie uzbrojenia terenu inwestycji.

Wypis z rejestru gruntów – pełny dla wnioskowanych działek, uproszczony dla działek sąsiednich - dla terenu wnioskowanego – klasy i pow. gruntów rolnych.

Przy ubieganiu się o decyzję dla inwestycji liniowej, należy dostarczyć wypis z rejestru gruntów działek przez które przebiega ta inwestycja.

Pełnomocnictwo w razie ustanowienie osoby do występowania w imieniu inwestora.

Dokument potwierdzający posiadanie gospodarstwa rolnego (w przypadku występowania o wydanie decyzji dla zagrody rolnej ).

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach – dla przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko/ dla przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.

Dowód wniesienia opłaty skarbowej

II. Opłaty:

Opłata za wydanie decyzji: 107 zł  - zgodnie z Ustawą o opłacie skarbowej obowiązek zapłaty opłaty skarbowej powstaje z chwilą złożenia wniosku.

Nie podlega opłacie wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w sprawach budownictwa mieszkaniowego.

Opłatę skarbową należy wpłacić w kasie Urzędu Gminy Kościan, lub na konto:

Kasa Urzędu Gminy czynna w godzinach:
Poniedziałek          9.30 – 16.00
Wtorek – Piątek    9.00 – 14.30

Nr konta Urzędu Gminy:  BS Kościan 35 8666 0004 0106 1997 2000 0005

III. Termin odpowiedzi:

Wydanie decyzji o ustaleniu warunków zabudowy i zagospodarowania terenu następuje w terminie do 60 dni, z zastrzeżeniem, że czas oczekiwania na brakujące materiały lub opinie innych organów lub instytucji może wydłużyć termin załatwienia sprawy.

IV.  Tryb odwoławczy:

Odwołanie wnoszone do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lesznie w terminie 14 dni od doręczenia decyzji, za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.

Strefa mieszkańca
Strefa mieszkańca - informacje WNIOSKI I DOKUMENTY
WODA I ŚCIEKI PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI PODATEK AKCYZOWY PODATEK ROLNY PODATEK LEŚNY PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH OPŁATA MIEJSCOWA OPŁATA TARGOWA
CMENTARZE KOMUNALNE