Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Modernizacja remizy OSP w Racocie

Wójt Gminy Kościan ogłosił przetarg na „Rozbudowę z nadbudową i przebudową budynku OSP w Racocie wraz z infrastrukturą zewnętrzną”. Oferty będą przyjmowane do dnia 28 maja br. do godz. 10.00.

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Racocie wraz z infrastrukturą zewnętrzną. Prace polegać będą na powiększeniu powierzchni garażowej oraz wprowadzeniu nowych funkcji do budynku. Na parterze zaprojektowano dodatkowe dwa pomieszczenia szatniowo-sanitarne, trzy pomieszczenia magazynowe, kotłownię oraz dyżurkę. Na piętro przeniesiono salę spotkań wraz z aneksem kuchennym i pomieszczeniami sanitarnymi oraz zaplanowano pokoje wypoczynkowe. W celu komunikacji między piętrami zaprojektowano rozbudowę budynku o klatkę schodową. Powierzchnia pomieszczeń przeznaczonych do przebudowy wraz z powierzchnią rozbudowy wynosi ogółem 546,5 m2, a łączna kubatura budynku części istniejącej, części przebudowywanej oraz części rozbudowywanej wynosi ok. 3500 m3. Inwestycja wiąże się również z montażem instalacji wodociągowej i p.poż., kanalizacyjnej, deszczowej, wentylacyjnej, centralnego ogrzewania, wewnętrznej instalacji gazowej, elektrycznej, teletechnicznej oraz instalacji odgromowej. Po utwardzeniu terenu wykonane zostanie ogrodzenie, zamontowane zostaną ławki, posadzone trawniki i nasadzone drzewa. Zadanie zaplanowane jest do końca sierpnia przyszłego roku.