Agnieszka, Teodor, Czesław

Igrzyska Olimpijskie w Matematyce

Już po raz osiemnasty Szkoła w Racocie była organizatorem Powiatowego Konkursu Igrzyska Olimpijskie w Matematyce. Do rywalizacji przystąpiło 33 uczniów klas siódmych reprezentujących 11 szkół podstawowych  powiatu kościańskiego. Przez niecałą godzinę trzyosobowe zespoły zmagały się z  19 zadaniami o tematyce olimpijskiej. Punktowane były nie tylko poprawne rozwiązania zadań, lecz także szybkość ich wykonania oraz odczytane hasło. Największą wiedzą wykazał się zespół uczniów pani Karoliny Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kościanie w składzie: Małgorzata Maćkowiak Kornel Nowacki i Weronika Roźmiarek.  II miejsce zajął zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościanie przygotowany przez panie Wiolettę Waligórę i Sławomirę Pawlak w składzie Jan Czapla, Julia Szymkowiak i Roksana Więckowska. Na miejscu III uplasowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Jerce: Wiktoria Błoszyk, Teresa Leonardczyk i Karolina Szczepaniak, przygotowani przez panią Arletę Majorczyk.

Z rąk zastępcy Wójta Gminy Kościan, pana Mirosława Dudy i dyrektora Zespołu Szkół w Racocie, pana Pawła Kaczmarka, wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Kościan,  Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz Radę Rodziców Zespołu Szkół w Racocie.

Konkurs przygotowały matematyczki z racockiej szkoły: Mirosława Prałat i Dorota Grzempa - Markiewicz.