Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Nowe sieci wodociągowe

Zakończono budowę sieci wodociągowej PE o średnicy 110 mm i długości 1073 m wraz z 31 przyłączami wodociągowymi PE o średnicy 90-32 mm i łącznej długości 352,5 m w miejscowości Szczodrowo. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe DROKAN ze Starczanowa k/Nekli, a koszt zadania wyniósł 374.000 zł. Obecnie w Szczodrowie na koszt Gminy Kościan trwa akcja wymiany wodomierzy głównych na nowe z nakładkami do radiowego odczytu. Wodomierze wymieniane są przez firmę zewnętrzną - Krzysztof Kustosz Zakład Instalacji Sanitarnych i Ogrzewnictwa z Kościana. Stan licznika wymienianego wodomierza będzie protokołowany i potwierdzany zarówno przez wykonawcę, jak i właściciela lub zarządcę. Układ wodomierz-nakładka oprócz podstawowych funkcji pomiaru zużycia wody, odczytu i transmisji radiowej danych, rejestruje również szereg dodatkowych informacji, jak indeks daty i stan baterii, a także alarmy rejestrujące cofanie wody, zablokowanie licznika, naruszenie nakładki itp. Wszystkie te informacje są przekazywane drogą radiową w czasie dokonywania odczytów. W związku z powyższym prosimy o nieingerowanie w układ pomiarowy.

Gmina Kościan zrealizowała również budowę krótszych odcinków sieci wodociągowych na nowych ulicach naszych miejscowości. Firma DROKAN wybudowała za 72.324 zł sieć o łącznej długości 353,5 m w Pelikanie na ulicach Jaśminowej i Poprzecznej, a firma WESPOL ze Strzelc Wielkich „położyła” 276 m sieci wodociągowej na ulicy Ogrodowej w Racocie za 57.000 zł. (md)