Adolf, Leon, Tymon

Kara za podrzucenie śmieci w Gryżynie

Przypomnijmy, jak pewien mieszkaniec naszej Gminy podczas spaceru odkrył stertę śmieci pozostawionych w lesie w Gryżynie.  O sprawie natychmiast poinformował lokalne media, które sprawę przekazały do naszego Urzędu. Wśród pozostawionych na skraju lasu śmieci znajdowała się faktura, która pozwoliła zidentyfikować właściciela odpadów. W dniu 19 kwietnia 2019 r. do Wójta Gminy Kościan wpłynęła informacja z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, iż sprawca podrzutu śmieci został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do posprzątania wyrzuconych śmieci.

Miejmy nadzieję, iż otrzymana kara na dobre powstrzyma ową osobę przed kolejnym podrzutem śmieci, a pozostałe osoby wyciągną z niniejszej sprawy refleksję, jakie konsekwencje grożą za wyrzucanie śmieci w miejsca ogólnodostępne.

Fot. koscian.net