Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Jubileusz 35-lecia Klubu Seniora „Pogodna Jesień” w Darnowie

Dnia 9 grudnia 2018 r. w świetlicy w Darnowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość  - swoje 35-lecie świętował Klub Seniora „Pogodna Jesień” działający w Darnowie. Z uwagi na zbliżające się święta Bożego Narodzenia uroczystość jubileuszowa połączona była ze spotkaniem wigilijnym. Na spotkanie przybyli zaproszenie gości: Poseł na Sejm RP Pan Wojciech Ziemniak, Starosta Kościański Pan Henryk Bartoszewski, Z-ca Wójta Gminy Kościan Pan Mirosław Duda, ks. Proboszcz Stanisław Tokarski, ks. Proboszcz Krzysztof Pustkowiak, Radna Gminy Kościan Pani Marta Hetman, Sołtys Wsi Darnowo Pani Wanda Szczepaniak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie Pani Bożena Lewińska, Pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie Pani Kamila Kuczyńska. Uroczystość otwarła Przewodnicząca Klubu Seniora Pani Barbara Przymus, która powitała gości i seniorów oraz przedstawiła historię Klubu i opowiedziała o działaniach członków Klubu w ostatnim czasie. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, składając życzenia i upominki na ręce Pani Przewodniczącej. Z uwagi na świąteczny charakter spotkania nie zabrakło Słowa Bożego oraz wspólnego przełamania się opłatkiem i złożenia życzeń. Kolejno na sali pojawił się tort jubileuszowy oraz ciasto i potrawy wigilijne wykonane samodzielne przez członkinie.

Klub Seniora „Pogodna Jesień” w Darnowie to jeden z najstarszych Klubów funkcjonujących na terenie Gminy Kościan, który powstał 4 stycznia 1983 roku. Dziś liczącym 39 członków Klubem kieruje Pani Barbara Przymus. Najstarszą członkinią jest 92-letnia Pani Bronisława Grodziska. W Klubie dominującą grupę stanowią Panie, które na wszelkie spotkania klubowe same przygotowują słodki poczęstunek. Nie zabrakło słów podziękowania od Przewodniczącej i słodkich upominków dla Pań, które zaangażowały się w organizację i przygotowały niedzielną uroczystość.

Z okazji 35-lecia działalności Klubu Seniora „Pogodna Jesień” w Darnowie Wszystkim Członkom Klubu składamy najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów, niegasnącego zaangażowania oraz satysfakcji i radości z podejmowanych działań, dalszego społecznego uznania, jak również dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.(K.K.)