Agnieszka, Teodor, Czesław

Konkurs Bezpieczny Przedszkolak

Po raz piąty Przedszkole w Starych Oborzyskach i Starosta Kościański organizują Powiatowy Konkurs „Bezpieczny Przedszkolak”. W środę dnia 25.04.2018 roku odbył się etap gminny tego konkursu, którego koordynatorem było właśnie Przedszkole w Starych Oborzyskach. W zmaganiach brało udział 5 przedszkoli z gminy Kościan: Stary Lubosz, Bonikowo, Racot, Kiełczewo i Stare Oborzyska. Przedszkolacy na początku zaprezentowali swój transparent i hasło, a następnie zostali podzieleni na dwie drużyny: pierwsza trzyosobowa miała za zadanie wykonać pracę plastyczną na wylosowany temat, a druga drużyna walczyła w sportowych wyścigach rzędów.

Konkurs, tak jak jego poprzednie edycje, wiązał się z tematyką bezpieczeństwa oraz działalności służb specjalnych tak ważnych dla każdego z nas. Zmaganiom drużyn bacznie przyglądało się i oceniało jury w składzie:

- Mirosław Duda – zastępca Wójta Gminy Kościan,

- kpt. Jacek Donaj – z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej,

- asp. sztab. Łukasz Ogrodowczyk – z Komendy Powiatowej Policji.

Walka była bardzo wyrównana, lecz ostatecznie po podliczeniu punktów minimalnie zwyciężyło Przedszkole z Bonikowa i to właśnie ono zdobyło przepustkę do etapu powiatowego V Konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. Drugie miejsce zajęło Przedszkole z Kiełczewa, trzecie ze Starych Oborzysk (którzy również przeszli do etapu powiatowego jako organizatorzy), czwarte było Przedszkole z Racotu i piąte ze Starego Lubosza. Wszystkie drużyny bardzo się spisały, dlatego też otrzymały jednakowe nagrody. Nagrody ufundował Wójt Gminy Kościan – Andrzej Przybyła.