Adolf, Leon, Tymon

III zawody karpiowe w Sączkowie

Zakończyła się trzecia edycja drużynowych zawodów karpiowych o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kościana. Tym razem rywalizacja odbywała się przez 48 godzin na łowisku w Sączkowie. Zawody po raz drugi zorganizował Kościański Klub Karpiowy PrideofCarp. Przy jesiennej pogodzie w zawodach wzięło udział 19 dwuosobowych drużyn. Łupem zawodników były karpie. Ogółem złowionych zostało ponad 150 kg ryb. Pierwsza ryba zawodów została złowiona po 4 godzinach od rozpoczęcia rywalizacji, przez Piotra Bartkowiaka. W trakcie trwania zawodów kilku zawodników mogło pochwalić się swoimi „życiówkami”, a największą rybę zawodów złowił Kamil Gidaszewski – karp 18,210 kg. Za te indywidualne osiągnięcia koledzy otrzymali pamiątkowe statuetki, które zostały ufundowane przez Wójta Gminy Kościan, p. Andrzeja Przybyłę.

Ostatecznie I miejsce przypadło drużynie Wojciech Kaczmarek – Jakub Kaczmarek w wynikiem 26,100 kg. Na drugim miejscu uplasował się team Marcin Matecki – Maciej Matecki – 22,160 kg, a trzecie miejsce zajęła drużyna Maciej Mikołajczak – Marcin Wasilewski z wynikiem 18,381 kg. Pamiątkowe statuetki dla najmłodszych zawodników, ufundowane przez Wójta Gminy Kościan, odebrali: Antoni Przybyła oraz Jakub Kaczmarek. Pamiątkową statuetkę dla jedynej kobiety odebrała Sylwia Bartkowiak. Zawodnicy z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Kościana Macieja Zielonki, wiceburmistrza Przemysława Korbika oraz właścicieli sklepu zoologiczno-wędkarskiego BENGAL z Kościana odebrali pamiątkowe medale, statuetki oraz nagrody. Jako organizatorzy pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom zawodów za udział oraz rywalizację fair play, panu Maciejowi Zielonce za objęcie patronatu nad zawodami oraz naszym sponsorom: sklep zoologiczno-wędkraski Bengal z Kościana, Pura Baits z Kościana oraz zakład mechaniki samochodowej R.A Chudziński z Jasienia za pomoc przy organizacji zawodów.