Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
16
września
poniedziałek
Edyta, Kamil, Korneliusz
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
0 TEMATÓW

w czytelni

CZYTELNIA
kod

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze

W niedzielne popołudnie, 9 czerwca boisko w Racocie stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z ochotniczych straży pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych. Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów, powołanych przez mł. bryg. Roberta Natunewicza - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, stanęło 20 drużyn, w tym 6 kobiecych z  jednostek OSP z terenu gminy i miasta Kościan. Sędzią Głównym Zawodów był mł. bryg. Radosław Klefas, a Komendantem dh Grzegorz Stanisławiak. 

GALERIA

Rywalizacja sportowo – pożarnicza toczyła się wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych oraz w gronie seniorów. Zawody składały się z dwóch części. Pierwsza to sztafeta, natomiast druga to zadanie bojowe polegające na rozwinięciu linii głównej tworzonej przez dwa odcinki węża do rozdzielacza oraz od rozdzielacza do linii gaśniczych, składających się z dwóch odcinków zakończonych prądownicą. Zawodnicy musieli strumieniem wody trafić w tarczę oraz strącić pachołki z podstaw. Młodzież natomiast swoje ćwiczenia wykonywała zgodnie z regulaminem CTiF. Musieli oni poprawnie wykonać rozwinięcie bojowe oraz pokonać bieg sztafetowy na 400 metrów z przeszkodami.

Klasyfikacja przedstawiała się następująco: w drużynie MDP dziewcząt I miejsce zajęła MDP Racot, II miejsce MDP Turew, zaś III Bonikowo. W grupie chłopców startowały 4 drużyny i zajęli odpowiednio I - MDP Racot II, II – MDP Racot I, III - MDP Stare Oborzyska oraz IV – MDP Bonikowo. W grupie seniorów podium zajęli: w drużynie kobiet: I miejsce KDP Racot, II miejsce KDP Stare Oborzyska, III miejsce KDP Turew; zaś w drużynie mężczyzn odpowiednio I OSP Turew, II OSP Gryżyna, a tuż za nimi OSP Wyskoć.  

Podczas zawodów rozegrano start równoczesny dwóch drużyn posiadających najlepsze czasy w ćwiczeniu bojowym w grupie „A” o najlepsze ćwiczenie bojowe o puchar Wójta Gminy Kościan. Puchar zdobyła jednostka z OSP Turew, pokonując rywali z jednostki OSP Gryżyna.

Przeprowadzane co roku zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Poza tym zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników, a świetne widowisko i zabawa dla widzów.

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Wrzesień
2019
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30