Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Wyróżnienie Gabrieli Itkowiak

Gmina Kościan podczas Spotkań Noworocznych wyróżnia osoby, które przez odwagę w podejmowaniu decyzji, ogromny talent, ale i codzienną pracę osiągnęły sukces osobisty, a tym samym rozsławiają nasz region. Podczas ostatniego spotkania wyróżnienie i podziękowania trafiły do Gabrieli Itkowiak z Turwi. Już w szkole podstawowej, a później w gimnazjum w Racocie, Gabrysia zdradzała talent wokalny i recytatorski. Dziś lada moment kończy edukację w Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga w Kościanie. Zdolności wokalne szlifuje w zespole Voice Studio działającym przy Kościańskim Ośrodku Kultury. W ubiegłym roku zdecydowała się wziąć udział w programie telewizyjnym „Szansa na Sukces” i zmierzyć się z repertuarem Alicji Majewskiej brawurowo wykonując przebój „Przed nocą i mgłą”. Została doceniona przez jurorów Alicję Majewską i Włodzimierza Korcza i nagrodzona wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i realizacji życiowych planów.