Jerzy, Wojciech

Wizyta w partnerskiej gminie Bohdalov

Młodzież ze Starych Oborzysk pielęgnuje wymianę partnerską ze szkołą w czeskim Bohdalov na Morawach. Właśnie wrócili z kilkudniowej wycieczki do zaprzyjaźnionej gminy. Spotkanie było okazją do zwiedzenia pięknych okolic Żdaru, realizacji wspólnego projektu szkolnego, uczestnictwa w zajęciach szkolnych i programie artystycznym, spotkań z rówieśnikami z Czech oraz władz Gminy Bohdalov, w których wzięli również udział m.in. Wójt Gminy Kościan – Andrzej Przybyła i Przewodniczący Rady Gminy Kościan – Jan Szczepaniak. Delegacja z Polski sprezentowała gospodarzom okazałe kosze wypełnione naszymi lokalnymi produktami, przekazanymi przez firmy z regionu m.in. Coccodrillo, Mlekovita i Obrako. Przypominamy, że Gmina Kościan ma podpisaną umowę partnerską z gminą Bohdalov od 2009 roku, głównie w zakresie wymiany doświadczeń samorządowych, wymiany dydaktycznej dzieci i nauczycieli oraz przyjaźni ochotniczych straży pożarnych obu gmin. (md)