Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

OSP Turew na VI Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych

W sobotę 15 września na stadionie OSiR w Wągrowcu odbyły się VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP w grupie A i C.

W zawodach uczestniczyli najlepsi strażacy z Wielkopolski - 28 drużyn kobiecych i 31 męskich. Łącznie startowało 600 uczestniczek i uczestników.

Strażacy ochotnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7 × 50 m. Wśród kobiet najlepsze okazały się zawodniczki z OSP Kalinowa, wśród drużyn męskich najlepiej spisali się druhowie z OSP Janiszew. Obie zwycięskie drużyny reprezentowały Powiat Turecki.

Gminę Kościan jak i Powiat Kościański reprezentowała męska drużyna OSP Turew zajmując 18 miejsce. Druhów z Turwi reprezentowali: Bogusław Idkowiak – mechanik, Krzysztof Sarbinowski, Michał Bryszak, Damian Kasprzak, Marcin Gumpert, Dominik Sikora, Kornel Paterek oraz Wojciech Ruskowiak. Wśród żeńskich drużyn Powiat reprezentowała drużyna OSP Kościan, która zajęła 17 miejsce.